Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поздравления и покани 2

+19
Помощ, граждани!
Sonia
Admin
Логик
Радомир
Boabab
(Бай Вълко)
nikiforov
blag009
komarKo
Homan
Робърт Боев
jovina
Realistka
Надя
marapepelia6ka
chocho
Агата
Таки
23 posters

Страница 4 от 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  jovina Пет 25 Дек 2009, 15:38

Таки написа:Весели празници, Жови! Целуни Васко от мен и му кажи, че не престава да бъде мой най-светъл младежки спомен!
Непременно Smile Весели и на теб и семейството! santa
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  marapepelia6ka Пет 25 Дек 2009, 19:26

Весела Коледа на всички от ЕСФ
sunny
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  Агата Съб 26 Дек 2009, 00:46

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО !

Агата

Брой мнения : 397
Registration date : 07.01.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Честита Коледа!

Писане  Радомир Нед 27 Дек 2009, 07:11

Ледени кристали се гонеха из въздуха и по паважа. Вятърът замиташе следите им и ги завихряше покрай стените на огромната многоъгълна сграда. Засмукани от инсталацията за пресен въздух и претопени, ситни капчици се спущаха по половин-метровите въздуховоди, за да се разпилеят през вентилационните отвори във фоайето.
Наситената влага пречеше на ехо-радара му. Ветровитата кухина не беше никак удобна за шест-месечна хибернация. За миг отпусна хватката около счупената филтрираща решетка и поредната вълна го понесе по тръбата.
*
Бруно беше голям добряк. Топлите му черни очи се спираха на всяко създание с любопитство. Ноздрите му изпускаха кълба топъл дъх, с който обгръщаше непознатото същество, преди да го допре с мократа си муцуна и да го оближе. Опашката му трептеше неспокойно и клюмваше чак когато загубеше интерес от срещата.
Каишката олекна след щракването на закопчалката и той се понесе към поляната. Откърти ледената кора с мощните си зъби и задъвка снега. Докато хрупаше и преглъщаше с удоволствие, един повей погъделичка ноздрите му. Застина и после се спусна към изсъхналите и вкочанени храсти.
*
Появил се на бял свят в хаоса на занемарена студентска квартира, заедно с още половин дузина събратя, Мънч бързо изучи и свикна с новия си дом. Хранеха го обилно, та постоянно го избиваше на жажда. Не обичаше застояла в паничката вода и с удоволствие топеше малкото си езиче в мивката на долния етаж, която оставяха да църцори заради него.
Мустаците му потрепнаха неспокойно. Затътри заобления си тумбак надолу по стълбите и надзърна през перилата. Голямата овчарка възбудено драскаше плочките и теглеше към външната врата. Най-после го извеждаха на разходка!

***
Опашката се виеше от входа на киното чак до щандовете в средата на фоайето. После описваше дъга около тях и се гмурваше към специалната зала за тримерни прожекции. Приповдигнатият тон на гълчавата ту затихваше, ту набираше мощ. Новоприсъединилите се отпочваха поредния разговор за невижданата навалица, докато неохотно се връщаха към вратата.
Възпълничка тинейджърка внезапно изписка и изтърва омазнена кесия с пуканки. Хората се насъбраха наоколо. Едни се смееха, други уплашено настояваха някой да повика охраната. Множество телефони засвяткаха. Само минута след това снимката на прилепчето полетя по мейлове. Мустакат чистач го загреба от пода с празната кесия и го отнесе навън.
***

"All energy is only borrowed and one day we have to give it back."


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Весели празници на всички!

Радомир

Male
Брой мнения : 121
Registration date : 07.11.2007

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  jovina Нед 27 Дек 2009, 09:34

Боабабскиии, да ти е честито името! Здраве, пари, късмет Smile

Поздравления и покани 2 - Page 4 Imenden11


Последната промяна е направена от jovina на Нед 27 Дек 2009, 10:49; мнението е било променяно общо 1 път
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  Таки Нед 27 Дек 2009, 10:44

Днес празнуват двама тукашни: Маестрото и Боабабич. За много години и на двамата!

По преводното правило би трябвало да празнуват и Венциславите ( стефанос = венец ) , ама кой знае ...
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  jovina Нед 27 Дек 2009, 10:48

Е честито да му е името и на Никифоров тогава! Наздраве и само здраве cheers

Поздравления и покани 2 - Page 4 Toast6
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty 75 години

Писане  Homan Пет 08 Яну 2010, 18:35

HAPPY BIRTHDAY, KING!

Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  Homan Пет 08 Яну 2010, 18:38

Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Весела 2010 година!

Писане  Логик Пет 08 Яну 2010, 18:43

Честита Нова година на всички съфорумци! Поздравът е съвместен от мен и нашата лондонска приятелка. Десетина дни в землището на Орфей край Пампорово нямаше интернет, та затова се обаждам едва сега. Очаквайте фотосесия от горите Тилилейски! Много сте писали, много имам да чета - дано насмогна.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty С комунистически поздрав!

Писане  Логик Пет 15 Яну 2010, 11:31

Поздравявам всички, които не са загубили вярата в светлото комунистическо бъдеще, със заключителните кадри от един велик филм (1950):



Специално се обръщам към нашите идейни другари Надя, Соня и бай Вълко. Нека запеем заедно с тях песента на свободните кубански казаци:



Може ли някой да отрече щастието на обикновените съветски хора, възпяващи своя колхоз, своята комунистическа партия и своя вожд? Само един политичеси слепец би отминал факта, че последвалите 60 години върнаха съветското общество назад и надолу.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  Таки Пет 15 Яну 2010, 11:48

Другарю Логик,

Ако приемем горните кадри като 'доводи' срещу левица-2010, дали не ще трябва да приемем и къде по-висшестоящата художествено поема на Гео Милев - "Септември" - като 'довод' срещу десница-2010? С липсата на каквато критика, прочее, могат лесно да се идентифицират всички форумни лъжедругари и лъжедругарки?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Коммунизм - светлое прошлое всего человечества

Писане  Логик Пет 15 Яну 2010, 12:03

Таки написа:Ако приемем горните кадри като 'доводи' срещу левица-2010...
Никакви доводи "срещу" не привеждам, другарю! Цитирам само филмови кадри със силата на документи, за да се убедим, че комунизмът вече е бил налице и да заклеймим ревизионистите и опортюнистите, които от светло бъдеще го превърнаха в носталгично минало. Като гледам отрупаните маси и усмихнатите лица, аз нямам основания да подозирам, че историческата истина е била подменена с художествена "правда". Напротив, и аз запявам:

Я другой такой страны не знаю,
Где так вольно дышит человек.

И ми става болно, че в наше време, за да бъде заснета подобна масовка, "Мосфильм" трябва да внася статисти от чужбина и да им плаща в евро!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  Admin Пет 29 Яну 2010, 11:10

Това не е нов топик, а преименован стар ( Congratulations and celebrations ) , на когото аз бях инициатор.

Предлагам той да се използва И за поздравления към лица, които не членуват в ЕСФ, а също и като място, от което желаещите да канят свои приятели или познати да се запишат като членове на ЕСФ.

Дори една покана да не бъде приета, жестът със сигурност ще бъде оценен.

Използвам случая да помоля евентуалните кандидати за ЕСФ да обявяват желанието си И в свободния за всички топик "Офшорка и безпризорка". Това може да им спести излишно чакане.
Admin
Admin
Admin

Male
Брой мнения : 838
Location : European Union
Registration date : 10.10.2007

https://rigas.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Покана за Сикор

Писане  Таки Пет 29 Яну 2010, 17:00

Колега Сикор,

Преди 2 години, на ЕСФ-сбирка в "Кактус", ние се запознахме и в "реалното", по твоя инициатива. Последваха две наши хубави прекарвания в Атина и период на наше взаимно гостуване в ЕСФ и Безпризорните.

Надявам се, че сега пък ти ще отвърнеш на моята инициатива да продължим контактите тук, в ЕСФ, пък и другаде, дал Господ. Конфликтите на миналото са налице, но времето тече и пропуснатото никой не ще ни го върне.

Уверен съм, че радостта да те видя тук не ще бъде само моя, а и на много други членове на ЕСФ. Които, както и аз, уважават твоя многостранен талант и твоето гражданско присъствие в Мрежата.

В очакване,

Таки.

..........................

За тези, които не познават Сикор: една негова лична страница (може би не единствената) :

http://www.vlaykov.blogspot.com/
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty ПОКАНА ЗА СИЛВИЯ, ЕДНА ЖЕНА И НАТАЛИЯ

Писане  marapepelia6ka Пет 29 Яну 2010, 17:15

Аз не умея да бъда официална. Затова просто ще кажа на тези дами, които си спомнихме с добри чувства, че са очаквани и желани потребители на този форум. Някои може би ще ме попитат как е възможно да слагам под един знаменател жени, които не познавам и които са оставили толкова различни впечатления във виртуалното пространство. Отговорът ми ще бъдат думите ми написани в друг топик, по повод виртуалното общуване.

Не съм дошла да пропагандирам или налагам вижданията си. Не искам да ме харесват, от аплодисменти също нямам нужда. Обичам диалога (културният и толерантен такъв) и всичко ново, което мога да прочета и видя. Спама, закачките и смеха също.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  Таки Пет 29 Яну 2010, 17:17

Аз се присъединявам към поканата на Мара Пепеляшка към Силвия, Една жена и Наталия.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Soyez les bienvenues, mesdames et mesdemoiselles!

Писане  Логик Пет 29 Яну 2010, 18:14

Някои от госпожите и госпожиците, които каните, отдавна са членки на нашия форум. Защо престанаха да пишат, не знам. Но никой не им е отнемал тази възможност. Специално приветствам завръщането - защото това е точната дума - на няколкото дами, с които съм имал твърде приятни диалози. Диалози, които прочее останаха недовършени, защото те престанаха да пишат тук. А защо престанаха да пишат, мога само да се досещам. Досещането ми включва доста народ - няколко от тях господа, които с някакъв витиеват, но не винаги изтънчен език са били прогонени оттук. Няма да правя списък на умълчалите се, но лаенето и хапането вътре в двора на форума очевидно отблъсква. Не всички са дебелокожи като мен, а и не са длъжни. Та, искам да кажа, че ще се радвам на присъствието на изброените дами. С едно единствено изключение.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  Таки Пет 29 Яну 2010, 18:18

Логик, можеш спокойно да преминеш на единствено число. От трите дами, поканени от Мара, Силвия никога не е писала тук, а Наталия е твоето "единствено изключение". Остава Една жена.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Уточнение

Писане  Логик Пет 29 Яну 2010, 18:27

Не е точно така. Нямах пред вид само горните мнения, а и тези в "Ханчето". Там са споменати повече имена. Пак повтарям, че вероятно само Силвия, която действително не познавам, не е член на нашия форум. Останалите и още много други са.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  (Бай Вълко) Пет 29 Яну 2010, 23:55

Присъединям се към отправената покана на всички другарки, другари, гражданки и граждани и особено към поканата за гражданката Силвия.

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Re: Поздравления и покани 2

Писане  (Бай Вълко) Съб 30 Яну 2010, 00:00

Логик написа:Поздравявам всички, които не са загубили вярата в светлото комунистическо бъдеще, със заключителните кадри от един велик филм (1950):



Специално се обръщам към нашите идейни другари Надя, Соня и бай Вълко. Нека запеем заедно с тях песента на свободните кубански казаци:



Може ли някой да отрече щастието на обикновените съветски хора, възпяващи своя колхоз, своята комунистическа партия и своя вожд? Само един политичеси слепец би отминал факта, че последвалите 60 години върнаха съветското общество назад и надолу.

Другарю Логик,

ти си настоящий друг/сегашен приятел, както казваха първите български емигранти във великата съветска страна/.

Спасибо!

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Поздравления и покани 2 - Page 4 Empty Соня, за много години!

Писане  Таки Съб 30 Яну 2010, 09:19

Желая здраве, щастие и успехи на сцената! Поздрави и на цялото семейство!