Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mare Nostrum 6

+10
Admin
Помощ, граждани!
chocho
nikiforov
komarKo
Надя
marapepelia6ka
HEXE
jovina
Таки
14 posters

Страница 7 от 40 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Homan Вто 28 Дек 2010, 09:33

Таки написа:Хоман, ще покажеш ли някои баш зимни снимки от баш Балкана?

Таки, много ми се иска, но за сега имам проблем с нета в къщи. Затова и снощи не можах да се "обадя", както бях обещала Crying or Very sad Има някакъв проблем с кабелите на БТК, нямаме и телефон. Дъщеря ми хваща някакъв MDSL от съседи вероятно, но не мога да ползвам нейния лаптоп, защото тя е нон стоп в Skype, Facebook и т.н. Smile Та в момента съм "на тъмно" - понеже нямаме TV, на компютъра гледаме предимно концерти и разни сваляни от нета филми. С чаша хубаво вино, приятна музика и сладка раздумка аз и благоверният запълваме своите вечери. Късно, около 23.00 ч. извеждаме косматкова на разходка в градинката пред Народния театър или в Царската зад Двореца. Тези дни посрещаме и скъпи гости. В Четвъртък евентуално ще пътуваме. Надявам се дотогава да имам възможността да споделя малко фотки... Те не са нещо особено, просто бъдник в камината, запалени свещи, коледното ни дръвче... Нямаше натрупан сняг, та пейзажи не съм правила....
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Вто 28 Дек 2010, 09:43

Тази история със съседските wireless дава възможност за интересни "джентълменски договори". Такъв сме сключили с един съсед, стар познат. Аз съм му дал моя код, а той - своя. Договорът е, че всеки ползва другия само в случай на нужда, когато неговата връзка е прекъсната.

По списъка на видимите от компютъра връзки, човек може да се убеди колко бързо се разраства безжичната общност. Преди една година аз "виждах" 4-5, а сега са около 15.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Вто 28 Дек 2010, 10:02

Новогодишен концерт 2010

Една фото-разходка из Испания
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Homan Вто 28 Дек 2010, 10:12

Таки написа:Тази история със съседските wireless дава възможност за интересни "джентълменски договори". Такъв сме сключили с един съсед, стар познат. Аз съм му дал моя код, а той - своя. Договорът е, че всеки ползва другия само в случай на нужда, когато неговата връзка е прекъсната.

По списъка на видимите от компютъра връзки, човек може да се убеди колко бързо се разраства безжичната общност. Преди една година аз "виждах" 4-5, а сега са около 15.

Тя, щерката, направо си е агресор - този WiFi, към който тя се връзва не е кодиран, дори не можем да идентифицираме собственика. Но е с доста силен сигнал, та предполагаме, че е съсед, който не е вързан към БТК, а вероятно към Max Telecom, защото без телефони и интернет на БТК сме всички в кооперацията... Поне няма мрънкане и вайкане в къщи Smile Лошото е, че от тук не мога да рънвам клипчета и музика, фотките не ми се отварят... много запрещения имаме, то така си и трябва... Така че - ще чета и пописвам тези дни Smile
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Вто 28 Дек 2010, 10:14

Спорен ден на всички!
Таки написа:. Такъв сме сключили с един съсед, стар познат.
И аз така, но не само като няма връзка. Просто сме на по-висока скорост с една такса.
Хоман. когато аз се преместя да живея в къщата (наскоро се сдобих с такава) няма изобщо да имам интернет там. Камина, свещи, коледно дръвче...ми това е достатъчно. cheers
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Вто 28 Дек 2010, 10:15

Аз пък мисля да спретна една изложба: "Избрани снимки 2010". Сега започвам да избирам.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Вто 28 Дек 2010, 10:17

когато аз се преместя да живея в къщата (наскоро се сдобих с такава) няма изобщо да имам интернет там.
Не се заклевай, Мара! Днес Интернетът не е лукс, а НЕОБХОДИМОСТ!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Вто 28 Дек 2010, 10:18

Действай Таки. Пък ние само ще гледаме после.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Вто 28 Дек 2010, 10:20

Таки написа:
когато аз се преместя да живея в къщата (наскоро се сдобих с такава) няма изобщо да имам интернет там.
Не се заклевай, Мара! Днес Интернетът не е лукс, а НЕОБХОДИМОСТ!

Да когато съм на работа през деня. Но вечер си е чисто вманиачаване. Близките ми понякога доста ми се сърдят. Дори вечер като раздигна масата и всички легнат, пак за последно "обикалям" местата, където най-често мога да бъда засечена. Embarassed
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Homan Вто 28 Дек 2010, 10:25

marapepelia6ka написа:Спорен ден на всички!
Таки написа:. Такъв сме сключили с един съсед, стар познат.
И аз така, но не само като няма връзка. Просто сме на по-висока скорост с една такса.
Хоман. когато аз се преместя да живея в къщата (наскоро се сдобих с такава) няма изобщо да имам интернет там. Камина, свещи, коледно дръвче...ми това е достатъчно. cheers

И аз нямам намерение да се окабелявам на вилата .... Трябва да пуснеш фотки от къщата - аз няма да мога да ги видя от офиса, но се надявам да ги зърна, когато в къщи всичко се оправи Smile Ние се спряхме на вариант къща за уикенда и ваканциите, защото ежедневието ни е така организирано, че имаме нужда от смяна на обстановката. Пък и обичам да посрещам гости на вилата Wink
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Вто 28 Дек 2010, 10:39

Много добре те разбирам. Нашата къща е съвсем близо до Варна. Щерката ще се дипломира 2012 и тогава спокойно мога да се преместя окончателно в нея. Уморих се от задръствания, шум, гадни миризми и неразбрани съседи. Преди години се чудех на желанието на майка ми да живее на село. Аз исках да съм точно в големия, мръсен град. Явно остарявам, така тотално се промениха приоритетите ми.

пп фотките съм обещала след ремонта, макар че и сега е много красива, просто е занемарена.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Homan Вто 28 Дек 2010, 10:48

marapepelia6ka написа:Много добре те разбирам. Нашата къща е съвсем близо до Варна. Щерката ще се дипломира 2012 и тогава спокойно мога да се преместя окончателно в нея. Уморих се от задръствания, шум, гадни миризми и неразбрани съседи. Преди години се чудех на желанието на майка ми да живее на село. Аз исках да съм точно в големия, мръсен град. Явно остарявам, така тотално се промениха приоритетите ми.

пп фотките съм обещала след ремонта, макар че и сега е много красива, просто е занемарена.

Ти пък, не е до ЕГН-то, можеш да бъдеш сигурна. Просто това се явява в един момент необходимост за вътрешния ти баланс. Можеш да почувстваш такава необходимост още в ранна детска възраст, а може и никога да не го усетиш. Всичко е до нагласа, ценностна система, сетивност... Това е по-скоро в следствие на твоето ежедневие - стрес, психично натоварване, свръх концентрация и фокус към материалното обезпечаване. И просто идва момент, в който душата изкрещява от неистов копнеж по онова, първичното, базисното, подсъзнателното, кодирано в нас чрез нашите инстинкти ... ако успеем да свържем с тях, по-лесно постигаме баланс... Защото в края на краищата, непрекъснатото подтискане на тази духовна сетивност води до зомбиране и прекъсва връзката със съкровените ни кътчета в това наше "Аз"... а пък Егото, то се храни именно от тази дебалансираност... Та така... Затова и много от нас търсят пътя към изначалното... В общи линии - опитах се да ти кажа, че напълно те разбирам Smile))))))
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Вто 28 Дек 2010, 10:57

Честно да ти кажа не се замислям чак толкова. Въпрос на цветоусещане е. Щом се чувствам добре сред бензиновите пари, съм сред тях. Поискам ли да се махна го правя. Не робувам нито на дом, нито на мебели или обзавеждане. Чергар съм. Отивам в гората, забивам един гвоздей, на който да си закача дрехата и съм готова - у дома си. Ако хвърлиш един поглед на снимките във фейса от палаткуванията ни, ще разбереш какво имам предвид.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Homan Вто 28 Дек 2010, 11:04

marapepelia6ka написа:Честно да ти кажа не се замислям чак толкова. Въпрос на цветоусещане е. Щом се чувствам добре сред бензиновите пари, съм сред тях. Поискам ли да се махна го правя. Не робувам нито на дом, нито на мебели или обзавеждане. Чергар съм. Отивам в гората, забивам един гвоздей, на който да си закача дрехата и съм готова - у дома си. Ако хвърлиш един поглед на снимките във фейса от палаткуванията ни, ще разбереш какво имам предвид.

именно за това говоря - ти имаш нужда от връзка с инстинктите си... това е... Както казва Юнг - всеки има нужда в един момент да отиде на село, та да пояде малко ряпа Smile
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Вто 28 Дек 2010, 11:09

Не ми остава друго, освен да те поканя някой ден, когато имаш път към нашия край, на по една кайсиева, домашно сварена. Джови ще потвърди каква табиетлийска имаме. drunken
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Homan Вто 28 Дек 2010, 11:16

marapepelia6ka написа:Не ми остава друго, освен да те поканя някой ден, когато имаш път към нашия край, на по една кайсиева, домашно сварена. Джови ще потвърди каква табиетлийска имаме. drunken

Би било чудесно... Макар аз да съм доста зависима от обстоятелства, които често ми пречат да пътувам... Голямо магаре съм, но имам списък с желания, които да осъществя през следващите две години - надявам се да успея ... Там записвам задължително и тази сбирка ... Smile
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Надя Вто 28 Дек 2010, 12:11

Homan написа:Надежда, Надя или както там се казваш, в тези дни на светли празници, Рождество Христово и Божия Благодат, отправям една съкровена лична молба към теб, подир която нивга не ще те обезпокоя с преки слова към особата ти:

ОСТАВИ МЕ НАМИРА, СТАВА ЛИ?
Ооо, разбира се, че ще те оставя, та ти никога не си ми липсвала. Ако е имало някакви забележки(критики) те са заради твоите "приятели", на които както изглежда си липсвала, при това прекалено много. Но това си е ваш проблем и чак сега разбирам, че не е било нужно да се забърквам в СИНИ каши. Бъдете здрави и щастливи и се радвайте на демокрацията, която ни натрапихте без време! Споко!!! Neutral
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Надя Вто 28 Дек 2010, 12:13

Само искам да добавя, че от думите си никога не съм се отказвала, няма да го направя и сега, пък нека да съм "дрисла" по н.......и. Smile
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Надя Вто 28 Дек 2010, 12:18

Между впрочем подобна забележка направих и на Соня преди време, след която се показа само веднъж и за малко, но тъй като никой друг освен Таки не й обърна внимание, отново изчезна. Neutral
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Вто 28 Дек 2010, 12:37

Защо не прекараш една празнична нощ в обятията на вонящия Hunter Douglas? pig
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Надя Вто 28 Дек 2010, 12:39

Нали според вас, скъпи ми, демократи, животът не е интересен сред себеподобни, затова именно държахте толкова много на т.н плурализъм или днес сте по-склонни да ни натрапите вашия тоталитаризъм=фашизъм?!
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Вто 28 Дек 2010, 12:41

или днес сте по-склонни да ни натрапите вашия тоталитаризъм=фашизъм?!
Хайде една седмица в обятията на вонящия Hunter Douglas. Междувременно, към вас ще се присъедини и слузта Рино, та да ви стане още по-пламенно.

PS. Радвам се да видя, че съветите ми се радват на светкавично одобрение и изпълнение:

- Предизвикал съм разкол в червените редици - чекистът под прикритие Критидис смъмрил романтичната сталинистка Надин за притъпена революционна бдителност към общия враг.

- Здравейте, не се познавам с Вас, но особено ми е драго да се запозная.


И започна любовта .. clown
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Homan Вто 28 Дек 2010, 13:46

Молбата ми беше лична, не засягаше останалите, не разбирам последвалите декларации на другарката... Явно не съм достатъчно ЕнтИлЕгентна та да прозра полета на мисълта й... Обикновено, когато някой ми се вре из крачолите и току ми се лепне за полата, първом се опитвам да не му обръщам внимание... но ако стане прекалено досаден с вечното си мрънкане, няма как да любезнича ... Моето "лицемерие" също си има граници ....

Както и да е... Дните между Коледа и Нова година са твърде хубави, та да ги помрачаваме с мисли и думи, посветени на нещо толкова незначително....
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Вто 28 Дек 2010, 14:13

Хоман, наистина ли мислиш, че е персонално към теб? Ако не ти, някой друг дава повод. Я си помисли какво ни обединява. Форума мацко, форума на Таки. Като спра да се появявам тук, много бързо ме забравят, вляза ли обаче, веднага ме отразяват. Та затуй да ти не дреме.
Аз се наработих за днес. Като подарък предновогодишен, получихме много интересен обект - търговско помещение. Ще започна следващата година с полет на въображението. Хах доволна съм.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  jovina Вто 28 Дек 2010, 14:14

Абе много доволни сте вие двете, затова взривявате обществеността Laughing Да взема и аз да се присъедияна към вас, а? sunny cheers
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 7 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 7 от 40 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите