Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

+20
gigatev
(Apostol na Svobodata)
blag009
дечо
pheras
Лаик
Надя
nikiforov
chocho
Радомир
komarKo
Помощ, граждани!
Логик
Робърт Боев
Homan
Boabab
Admin
Агата
Таки
Realistka
24 posters

Страница 31 от 41 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Next

Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Таки Чет 25 Юни 2009, 20:43

Какво научих да знаете....ах, какво научих...
Аз веднага си представих нещо и ще ми бъде много любопитно да разбера дали съм познал.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 25 Юни 2009, 20:58

Таки написа:
Какво научих да знаете....ах, какво научих...
Аз веднага си представих нещо и ще ми бъде много любопитно да разбера дали съм познал.

Ти имаш въображение, но...
Съжалявам, но не мога да ти помогна... Laughing ! Very Happy
Няма да ти кажа...
Или по-скоро - Като му дойде времето!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Като му дойде времето!

Писане  Таки Чет 25 Юни 2009, 21:00

Като му дойде времето ще разбера, дали съм бил БЛизко до истината ... Cool
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 25 Юни 2009, 21:05

Таки написа:Като му дойде времето ще разбера, дали съм бил БЛизко до истината ... Cool

Ще видим...дали си близко или далеч
Но аз умрях от смях като научих най-случайно...нали съм "розовата пантера" - тръгнах да помагам и не щеш ли...научих...и като си представих... Laughing Laughing Very Happy
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty женски номера - знам ама няма да ВИ кажа

Писане  nikiforov Чет 25 Юни 2009, 21:16

абе ,я кажи ,че ще вземеш да се пръснеш Razz
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 25 Юни 2009, 21:26

nikiforov написа:абе ,я кажи ,че ще вземеш да се пръснеш Razz

Разбира се, че номерата ми са женски...да не би да искаш да са мъжки...

Но аз нямам тези качества, присъщи на супер-женствените натури от махалата... Very Happy
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Браво!

Писане  Realistka Нед 28 Юни 2009, 14:11

Добър ден на всички!
Good afternoon everybody!
Здравствуйте товарищи!
Bonjour Mesdames et Messieurs


Браво на Краси Гаджоков...!
Днес, в новините на Re:TV многократно го включваха като един от активните учасници в инициативата за разкриване на секции за гласуване на българи в различни градове на Европа и Америка.
Браво, Краси! (дано да четеш тук)
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Темата за Краси Гаджоков...

Писане  Realistka Сря 01 Юли 2009, 21:08

Много симпатичен мъж е този Краси...
Като че ли не е българин - винаги е готов да помогне на другите, лишен е от всякаква потребност да се фукляви...
Той е един подарък за Торонто...
Браво на него!
Ето сега чета в "Дневник" статия от него озаглавена:

А защо и българите в Измир не гласуват в една секция?

която всъщност е негово писмо адресирано така:

До Драговест Горанов, говорител на МВнР

Копие: Министъра на външните работи

Копие: Дирекция "Консулски отношения", МВнР

ето тук
в която той се застъпва за повече секции за българите в Европейските страни и в Америка...
Браво, Краси!
Ти си едно съкровище и гордост за форума на Mediapool, където се запознахме...и в който форум ти отдавна не си влизал..
(Проверих - не си влизал от 11 ноември 2008 г.)

.А това е жалко.

Защото ценните хора трябва да се ценят!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Таки Сря 01 Юли 2009, 21:48

Браво, Краси!
Ти си едно съкровище и гордост за форума на Mediapool, където се запознахме...и в който форум ти отдавна не си влизал..
(Проверих - не си влизал от 11 ноември 2008 г.)
Само в едно абсолютно видиотено дясно пространство може да се окаже, че някой, който не пише 8 месеца в един форум е "съкровище и гордост" на този форум.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Сря 01 Юли 2009, 21:57

Таки написа:
Браво, Краси!
Ти си едно съкровище и гордост за форума на Mediapool, където се запознахме...и в който форум ти отдавна не си влизал..
(Проверих - не си влизал от 11 ноември 2008 г.)
Само в едно абсолютно видиотено дясно пространство може да се окаже, че някой, който не пише 8 месеца в един форум е "съкровище и гордост" на този форум.

Ригасе,
Това си е мое мнение! Аз държа на Краси и мисля, че той е наистина един много ценен мъж! Много симпатичен. Много великодушен. Много способен.
Ако смяташ, че някой може да обърне сериозно внимание на квалификации от типа "видиотено дясно пространство" - изкам да те изведа от приятното заблуждение... Laughing Laughing
Я кажи по-добре как е латекса?! Laughing Laughing Съхне ли?
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Да добавя...

Писане  Realistka Сря 01 Юли 2009, 22:12

Горната квалификация - видиотено дясно - може да се отнася само и единствено към мен.
Не може да се приписват качествата на един човек (в случая моите) на хората от цялото дясно пространство...
Това са на Ригас номерата, които и т.н. и т.н.
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  chocho Сря 01 Юли 2009, 22:17

Realistka написа:Горната квалификация - видиотено дясно - може да се отнася само и единствено към мен.
Не може да се приписват качествата на един човек (в случая моите) на хората от цялото дясно пространство...

Виж, това някои особено вокални виртуално, и не чак толкова реално, елитни представители на същото това пространство, биха подкрепили напълно

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Сря 01 Юли 2009, 22:49

chocho написа:
Realistka написа:Горната квалификация - видиотено дясно - може да се отнася само и единствено към мен.
Не може да се приписват качествата на един човек (в случая моите) на хората от цялото дясно пространство...

Виж, това някои особено вокални виртуално, и не чак толкова реално, елитни представители на същото това пространство, биха подкрепили напълно
Хубаво би било да замениш това засукано изречение с по-ясно такова...ако можеш Laughing Laughing
Защото аз не схващам дали трябва да отговарям за хората от цялото дясно пространство или само за половината... Laughing Laughing
И за колко да се цаня като възпитателка...на тези "деца"...щото то безплатно никъде не дават, нали?!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Робърт Боев Чет 02 Юли 2009, 03:37

Аз мисля, че българите в чужбина не трябва да гласуват. Освен ако не са изпратени от държавата (дипломатически, търговски представители, и т.н.), което ще задължи съответните служби да осигурят това право на тези граждани на България.
Откъде накъде хора, които са напуснали по свое желание страната си, работят и живеят по целият свят ще използват ресурси на данъкоплатците в България да гласуват?! Те плащат ли данъци в България? Сигурно не. Тогава на какво основание ще изискват от държавата да им осигури права, които те не заслужават?

Оставам на страна Гаджоков. В този случай той не е от значение. Изказвал съм си мнението за него много пъти - нека не замърсяваме и тази тема с изпълненията на този комсомолец.

Робърт Боев

Male
Брой мнения : 761
Location : New York, USA
Registration date : 14.01.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Добро утро от немско

Писане  Логик Чет 02 Юли 2009, 08:23

Събуждам се след първата си нощ в Германия и какво чета?
Таки написа:Само в едно абсолютно видиотено дясно пространство може да се окаже...
Презумпцията е, че "лявото" пространство не може да бъде видиотено. Или поне не абсолютно. Признавам, останах твърде заинтригуван от тази политическа география. Very Happy

Тук, където живея, е чудо и приказ! Тишина, китни дворчета, свежест... Ще има да пращам снимки! И както забелязвате, погрижил съм се за форумното общуване: взех си от България БДС-клавиатурата, та да не се мъча с фонетична.

Желая ви приятен ден!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  komarKo Чет 02 Юли 2009, 09:37

Робърт Боев написа:Аз мисля, че българите в чужбина не трябва да гласуват. Освен ако не са изпратени от държавата (дипломатически, търговски представители, и т.н.), което ще задължи съответните служби да осигурят това право на тези граждани на България.
Откъде накъде хора, които са напуснали по свое желание страната си, работят и живеят по целият свят ще използват ресурси на данъкоплатците в България да гласуват?! Те плащат ли данъци в България? Сигурно не. Тогава на какво основание ще изискват от държавата да им осигури права, които те не заслужават?

Оставам на страна Гаджоков. В този случай той не е от значение. Изказвал съм си мнението за него много пъти - нека не замърсяваме и тази тема с изпълненията на този комсомолец.



As a US citizen living abroad you can vote in all federal elections in your home state (last place of residence in the US).

American Citizens Abroad — ACA — The voice of Americans overseas


komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 02 Юли 2009, 09:53

komarKo написа:
Робърт Боев написа:Аз мисля, че българите в чужбина не трябва да гласуват. Освен ако не са изпратени от държавата (дипломатически, търговски представители, и т.н.), което ще задължи съответните служби да осигурят това право на тези граждани на България.
Откъде накъде хора, които са напуснали по свое желание страната си, работят и живеят по целият свят ще използват ресурси на данъкоплатците в България да гласуват?! Те плащат ли данъци в България? Сигурно не. Тогава на какво основание ще изискват от държавата да им осигури права, които те не заслужават?

Оставам на страна Гаджоков. В този случай той не е от значение. Изказвал съм си мнението за него много пъти - нека не замърсяваме и тази тема с изпълненията на този комсомолец.



As a US citizen living abroad you can vote in all federal elections in your home state (last place of residence in the US).

American Citizens Abroad — ACA — The voice of Americans overseas

Както винаги намесата на komarKo е пределно пестелива и точно в целта!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 02 Юли 2009, 09:59

Логик написа:Събуждам се след първата си нощ в Германия и какво чета?
Таки написа:Само в едно абсолютно видиотено дясно пространство може да се окаже...
Презумпцията е, че "лявото" пространство не може да бъде видиотено. Или поне не абсолютно. Признавам, останах твърде заинтригуван от тази политическа география. Very Happy

Тук, където живея, е чудо и приказ! Тишина, китни дворчета, свежест... Ще има да пращам снимки! И както забелязвате, погрижил съм се за форумното общуване: взех си от България БДС-клавиатурата, та да не се мъча с фонетична.

Желая ви приятен ден!
Логик,
благодаря за изясняването свързано с "лявото" и "дясното" пространства .

Радвам се, че се намираш на такова хубаво место.

Чета с интерес постингите ти и ако не благодаря след всеки твой постинг за толкова интересно поднесената информация то е , за да не натоварвам пространството...

Чакам новите неща!
Приятно живеене там! Very Happy
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  nikiforov Чет 02 Юли 2009, 12:53

Realistka написа:
Както винаги намесата на komarKo е пределно пестелива и точно в целта!

Риъл , Боев си изказва МНЕНИЕТО , а това каквокак е при американците си е тяхна /на законодателството/ им работа .

за гаджоков - най-много мразя тия дето безкористно , за ползу и т.н "работят "- те правят най-големите бели , защото рано или късно искат да осребрят /не винаги във финикийски, тогава е още по-зле/"безкористното, за "другите" , за " идеята" тн."работа "...
разкошният , разкошно такова медияпул, в който не влиза, разкошният фекалчев го наследи ръзкошно щот "работи" за форума,за "идеята" за другите ...
хайде ,моля !
врочем , това е твое мнение - имай си го !


и постни това на мъдуратор 1- разкошният фекалчев
да СИ го чете , докато гледа разстройствата около себе си


3. Недопустими постинги и теми:

3.1. съдържащи вулгаризми (явни или изразени със разбираеми съкращения)
3.2. съдържащи груби обиди (дори към трети лица или групи хора извън форума)
3.3. съдържащи подгравки с физиологическите белези на човек
3.4. проповядващи насилие, морално или физическо, или съдържащи заплаха за здравето, сигурността и живота на човек или група хора (от форума или извън него)
3.5. съдържащи религиозна, етническа и полова нетолерантност
3.6. от автори с форумни имена, очевидно съзнателно опитващи се да фалшифицират самоличността на вече регистриран друг форумен участник или на публична личност
3.7. отделни теми, посветени на личните качества на форумен потребител
3.8. теми или постинги, коментиращи/обсъждащи модераторите или модерацията
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 02 Юли 2009, 15:26

nikiforov написа:
Realistka написа:
Както винаги намесата на komarKo е пределно пестелива и точно в целта!

Риъл , Боев си изказва МНЕНИЕТО , а това каквокак е при американците си е тяхна /на законодателството/ им работа .

за гаджоков - най-много мразя тия дето безкористно , за ползу и т.н "работят "- те правят най-големите бели , защото рано или късно искат да осребрят /не винаги във финикийски, тогава е още по-зле/"безкористното, за "другите" , за " идеята" тн."работа "...
разкошният , разкошно такова медияпул, в който не влиза, разкошният фекалчев го наследи ръзкошно щот "работи" за форума,за "идеята" за другите ...
хайде ,моля !
врочем , това е твое мнение - имай си го !


и постни това на мъдуратор 1- разкошният фекалчев
да СИ го чете , докато гледа разстройствата около себе си


3. Недопустими постинги и теми:

3.1. съдържащи вулгаризми (явни или изразени със разбираеми съкращения)
3.2. съдържащи груби обиди (дори към трети лица или групи хора извън форума)
3.3. съдържащи подгравки с физиологическите белези на човек
3.4. проповядващи насилие, морално или физическо, или съдържащи заплаха за здравето, сигурността и живота на човек или група хора (от форума или извън него)
3.5. съдържащи религиозна, етническа и полова нетолерантност
3.6. от автори с форумни имена, очевидно съзнателно опитващи се да фалшифицират самоличността на вече регистриран друг форумен участник или на публична личност
3.7. отделни теми, посветени на личните качества на форумен потребител
3.8. теми или постинги, коментиращи/обсъждащи модераторите или модерацията

Здравей nikiforov! Very Happy

Да!
Боев си има неговото мнение - аз моето.То си е е мое и аз ще си го запазя, независимо от това дали ми разрешаваш или не. Това е. Very Happy

Трудно ми е да подозирам всеки всякога...просто не бих била аз. То се вижда, че това ми създава редица неудобства.
Но пък аз не виждам, защо трябва да променям в себе си това, което Бог ми е дал...
Нещо повече, че аз не ги виждам много щастливи тези дето все подозират някого за нещо...
Да! Вярно е това, че не съм подозирала Калчев, но пък не съм подозирала и много други участници във форума, които се държаха с мен толкова калташки, колкото и той...
Не бих желала да споменавам имена. .
.Аз не ги питам защо?!

Ти ме питаш...
Да! Аз съм се виждала с Краси и твърдя, че не споделям всичко от неговите представи. Но аз твърдя, че това е мъж по своята същност. Той не търпи да бъдат изричани несправедливости и обиди към другите в негово присъствие...
Той е готов да защити и защитава несправедливо обидените...
Да! Той не е подозрителен. Не е човек, който хленчи...
Не е нанасял удари скрит зад псевдонима си, както имаме случаи тук..
Всички тези черти мен ми харесват.

Защо да не го кажа...
Ти смяташ, че такива хора са вредни за обществото.
И сигурно ще намериш примери в подкрепа на тезата си.
Аз пък смятам обратно, че такива хора са полезни за обществото...
И също ще намеря достатъчно примери в подкрепа на моята теза...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Apostola na Svobodata Чет 02 Юли 2009, 17:58

Realistka написа:Добър ден на всички!
Good afternoon everybody!
Здравствуйте товарищи!
Bonjour Mesdames et Messieurs


Браво на Краси Гаджоков...!
Днес, в новините на Re:TV многократно го включваха като един от активните учасници в инициативата за разкриване на секции за гласуване на българи в различни градове на Европа и Америка.
Браво, Краси! (дано да четеш тук)
Поздравление за Краси и от Мен. Не мога да разбера защо трябва мнението на едно ченге да бъде водещо. Сигурно Роберт Боев, който ми напомня за един герой от червената действителност в Българя, другаря Боевой, е получил достатъчно указания от България да омаскарява и набеждава за "комсомолци" хора като Краси Гаджоков, когото и аз познавам от "Българския Великден", където участвам на "великденските по ВеликДен прояви" в София.
Реалистке, подкрепяй Краси, КОЙТО за действията си в полза на приобщаване нашата истинска българска имиграция в САЩ и КАНАДА към България заслужава адмирация и аз Апостола на Свободата съм готов да дам в негова полза цялата си енергия.
Споздрав Към Теб и към Него,
аз - Апостола на Свободата!


Последната промяна е направена от Apostola na Svobodata на Чет 02 Юли 2009, 18:01; мнението е било променяно общо 1 път
Apostola na Svobodata
Apostola na Svobodata

Брой мнения : 436
Registration date : 24.04.2009

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Как правих избори - мемоари!

Писане  Realistka Чет 02 Юли 2009, 18:00

Все за Доган се говори. Все за Доган.
А аз искам да ви разкажа как съм правила избори в такъв район...и какво се случи през 1994 година.По време на изборите...
Беше есента на тази , 1994 година. Аз бях нещо сърдита на СДС. Ама да не мислите, че някой знаеше, че аз съм сърдита...Знаех си аз само...Сърдех се, щото мислех, че вършат глупости. А твърде възможно е и да са ги вършили...
А какво правех аз по това време..?.
Точно по това време една журналистка от вестник „Демокрация”, която се казваше Екатерина Чамурлийска, между всичките си задължения имаше и това да оформя научната страница на вестника. Та...случайно, тя беше открила в мое лице един „самороден талант”...И тогава ми предложи да пиша разни работи за тази страница.
А на мен колко ми трябва...съгласих се.
Технологията беше проста.След като си направях съчиненията , копирах ги на една дискета и ги давах на Катя...Тя ги качваше във вестника, страницата се оформяше и всичко беше наред. Бяхме станали и приятелки с тази Катя. Ходехме двете на картофки и биричка в разни заведенийца и се радвахме на възможностите, които ни предлагаше н демокрацията от това време.
Аз продължавах да се сърдя на СДС.
А изборите наближаваха застрашително бързо. Говореха се тревожни работи..повечето приятели казваха, че ще се провалим...че БСП ще ги спечелят...

Един ден, отивам на „Раковски” 134 за да занеса дискетката на Катя и както съм във фоайето чувам разговор, от който ми настръхват косите. Разбирам, че в три региона от страната : Видински, Кържалийски и някой трети (дали не беше Шуменски), СДС няма даже и един застъпник...просто няма...
И аз си казвам: Ужасна съм...Какво съм седнала да се сърдя?! Тука всичко пропада, а аз правя фасони...Всъщност дали някой се сеща, че аз съм сърдита?! Ама аз съм си ужасна наистина.

Катя слиза от горе. Питам я: - Вярно ли е това, което чух? Тя казва: - Да. Вярно е.

И аз в порив на самокритичност решавам, че трябва да отида някъде като застъпник. В някой от тези райони. В кой – няма значение...

Както и да е. На другия ден си вземам бележка , за да гласувам другаде и се записвам да отида в Кържалийско като застъпник...

В някой от следващите дни казвам за решението си на една колежка, която работеше в Института по генетика. Тя пък казала вкъщи на мъжа си - философ (професор в Института по философия) ,и той казал: - Аз тръгвам също, щото тази жена ще я пребият някъде...Отивам да я пазя...

И така вместо сама, тръгнахме двама..

Оказа се, че такива като мен, само в това направление, сме около 120 души. Всички, от БАН и СУ. Всеки сам решил да спасява положението...всички интелигентни, интересни, по своему привлекателни мъже и жени. Никога повече не срещнах тези хора всред тези от списъците на кандидати за някакви длйжности или нещо такова...Сега си мисля, че да загубиш от незаинтересованост такъв потенциал е направо престъпна небрежност...прекалено скъпоструваща слепота...

Както и да е...Дадоха ни по едно копие от закона за изборите. Натовариха ни на два скапани автобуса и тръгнахме. Аз и моят „пазач”. Този човек след няколко години изчезна. Край Драгоман, където имаха наследствена къща... Никога, никаква следа не беше открита от него...и до днес. Но това е друга, много тъжна и много нашенска история.

Но тогава никой от нас не знаеше какво ще се случи след няколко години. Тогава просто пътувахме за Кържали...за да правим избори.

Когато стигнахме, отидохме в щаба на СДС. Там ни посрещна едно лице и започна да ни инструктира...Първо ни даде някакъв лист, на който трябваше са се подпишем, че няма да искаме никакви дневни, щото сме ги дарявали на организацията.

Да казваш това на хора, които са тръгнали да се друсат с часове по разбитите пътища на републиката и да жертват двата си почивни дни в името на някаква идея просто беше жива тъпотия...

Както и да е...

Имаше още изцепки от подобен калибър...
Например, този същият ни каза, че на местното население не трябва да казваме, че сме от СДС, а да казваме, че сме от ВМРО защото тук хората били тъпи и страхливи...Онемяхме...
След това една част бехме разпределени за Златоград...

Спахме в прилично хотелче.

Сутринта в 6 часа ме взеха и бях в едно мъничко турско селце (Никога нямам усещане, че участвам в правенето на история). Ето, че не си спомням името на селцето...че то струва ли си.

Но споменът ми е още жив. Много жив.
Спомням си кмета на селцето, едно младо турче... който ме посрещна. Той беше и председател на изборната комисия.
Имаше и други двама застъпници от Златоград – мъж и жена – членове на БСП.

Занизаха се избирателите и избирателките (в шалвари)...Ние си говорим с председателя. За Алдъз Ибрахимова. За Тансу Чилер...Той много се впечатли, че зная тези имена, че съм се интересувала, че ги ценя.

И по едно време ми казва.:
- А бе, жена! Що не дойде един месец по-рано. Щях да ти намеря стая къде да спиш. Щяха да те видят хората каква си...и резултатът от гласуването щеше да е друг.
Сега да ти каза ли какъв ще бъде?! Една синя бюлетина – твоята. Две червени – на тези двамата от БСП-то и всичко останало за нас ( ДПС). Ами всичко е нагласено вече.

Така и каза. „всичко е нагласено”

И ми каза още като отида в София да съм кажела където трябва, че тук нямало никакво напрежение между българи и турци. Те така мирно и с разбирателство си живеели винаги...че това за напрежението го измисляли тези по върховете...

Това за разбирателството ми го казаха отделно и застъпниците от БСП. Симпатични и добри хора. Даже след време тя (жената) ми беше идвала в София на гости...тя пък пееше в някакъв хор и бяха дошли в София на конкурс ли , на фестивал ли...

Та изборите продължават...
Всички се изредиха да гласуват и започна притеснението...щото трябваше да се пише протокола, а предишните избори протоколът им бил сгрешен, та го били връщали...И председателят се притеснява...

Добре, но аз им казах, че съм писала протоколи...да не се тревожат – аз съм насреща. Настъпи спокойствие и радост. И аз като написах протокола едва ли не бях обявена за първа приятелка на турците...

И...като се започна.
Масата беше разчистена и започнаха да идват едни кадъни с едни бохчи и тави...топли питки, печена пуйка, печена кокошка, някакви салати...някакви тестени неща дето не съм ги знаела, баклава..вкуснотии – нямам думи. .
Ама ви казвам – банкет и половина!
Толкова хубаво беше...разделихме се като приятелчета...
Такива работи...
След това преспахме в Златоград.
Във фоайето на хотела по радиото съобщиха първите резултати...
Комунистите печелеха с убедителна преднина...
Идваше времето на Жан Виденов...
Сутринта си тръгнахме. В автобуса – мълчание...
Така си се и разделихме...в предчувствие за нещо не добро, което идва в живота ни...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Apostola na Svobodata Чет 02 Юли 2009, 18:24

По същото време в Шумен шеф на СДС беше мой приятел Михаил Багрянов, син на министър Иван Иванов Багрянов Иван Иванов Багрянов е български политик, министър-председател на България в 60-то правителство (1944).
Иван И. Багрянов е роден на 17 октомври 1891 в село Хюсеин Баба теке (Воден), Област Разград, България. Селото е заличено през 1978 година. Той завършва Военното училище в София и участва в Балканските и Първата световна война като офицер от артилерията. През 1919 г. е уволнен с чин майор. През следващите години той влиза в най-близкото обкръжение на цар Борис III и остава близък с него до края на живота му.

Той е народен представител в 24-то Обикновено Народно събрание (1938-1939).

В началото на 20-те Багрянов учи право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и агрономство в Лайпциг. Той основава едно от първите научно организирани земеделски стопанства в България - Махзар паша край Разград. От 1938 до 1944 е председател на Общия съюз на земеделските стопански задруги.

Иван Багрянов е министър на земеделието и държавните имоти в третото и четвъртото правителство на Георги Кьосеиванов и в първото правителство на Богдан Филов (14 ноември 1938 - 4 февруари 1941). През лятото на 1944 той оглавява 60-тото правителство на България и започва преговори за сключване на примирие с Великобритания и САЩ. На 2 септември 1944 Иван Багрянов се оттегля, за да бъде съставено ново правителство, като последен опит за предотвратяване на нападението на Съветския съюз срещу България.

След преврата от 9 септември Иван Багрянов е сред осъдените на смърт от т.нар. Народен съд. Той е екзекутиран на 1 февруари 1945. През 1996 присъдата е отменена с Решение №172 на Върховния съд.

В Шумен нямаше такъв проблем като в Кържали. Но тогава лозунгът на БСП, който ние оспорвахме беше "Да спрем Разрухата" СДС имаше правителство от 1991 до края на 1992 г., но което не можа да реализира политиката на СДС, а поради наличието на мравки в СДС , две години имаше кабинет с мандата на ДПС, който узакони корупцията като практика. и лева бе почти тройно девалвиран от 22 лева до 62-63 лева за един щатски долар. Това бе началото на капитулацията на България без Война. Кабинета на покойния вече професор по стопанска история в икономическия университет, който никога не споменаваше на лекция думата СССР - проф. Любен Беров.

Така, че в този мохамеданския край-Златоград за който говориш, където българо-мохамеданите са добри българи липсата на далновиднос у СДС тогава за правилно райониране доведе до тази закъсняла инвазия на българи от БАН и други представители на интелегенцията в София. Тоагав ние агитирахме основно с коли, уредби и знамена и провежодахме активни разговори с населението. И аз съм пътувал от Берковциа на северозапад до Лудогорието на североизток и Кърджали и Хасково на юг.
Apostola na Svobodata
Apostola na Svobodata

Брой мнения : 436
Registration date : 24.04.2009

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 02 Юли 2009, 18:37

Apostola na Svobodata написа:По същото време в Шумен шеф на СДС беше мой приятел Михаил Багрянов, син на министър Иван Иванов Багрянов Иван Иванов Багрянов е български политик, министър-председател на България в 60-то правителство (1944).
Иван И. Багрянов е роден на 17 октомври 1891 в село Хюсеин Баба теке (Воден), Област Разград, България. Селото е заличено през 1978 година. Той завършва Военното училище в София и участва в Балканските и Първата световна война като офицер от артилерията. През 1919 г. е уволнен с чин майор. През следващите години той влиза в най-близкото обкръжение на цар Борис III и остава близък с него до края на живота му.

Той е народен представител в 24-то Обикновено Народно събрание (1938-1939).

В началото на 20-те Багрянов учи право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и агрономство в Лайпциг. Той основава едно от първите научно организирани земеделски стопанства в България - Махзар паша край Разград. От 1938 до 1944 е председател на Общия съюз на земеделските стопански задруги.

Иван Багрянов е министър на земеделието и държавните имоти в третото и четвъртото правителство на Георги Кьосеиванов и в първото правителство на Богдан Филов (14 ноември 1938 - 4 февруари 1941). През лятото на 1944 той оглавява 60-тото правителство на България и започва преговори за сключване на примирие с Великобритания и САЩ. На 2 септември 1944 Иван Багрянов се оттегля, за да бъде съставено ново правителство, като последен опит за предотвратяване на нападението на Съветския съюз срещу България.

След преврата от 9 септември Иван Багрянов е сред осъдените на смърт от т.нар. Народен съд. Той е екзекутиран на 1 февруари 1945. През 1996 присъдата е отменена с Решение №172 на Върховния съд.

В Шумен нямаше такъв проблем като в Кържали. Но тогава лозунгът на БСП, който ние оспорвахме беше "Да спрем Разрухата" СДС имаше правителство от 1991 до края на 1992 г., но което не можа да реализира политиката на СДС, а поради наличието на мравки в СДС , две години имаше кабинет с мандата на ДПС, който узакони корупцията като практика. и лева бе почти тройно девалвиран от 22 лева до 62-63 лева за един щатски долар. Това бе началото на капитулацията на България без Война. Кабинета на покойния вече професор по стопанска история в икономическия университет, който никога не споменаваше на лекция думата СССР - проф. Любен Беров.

Така, че в този мохамеданския край-Златоград за който говориш, където българо-мохамеданите са добри българи липсата на далновиднос у СДС тогава за правилно райониране доведе до тази закъсняла инвазия на българи от БАН и други представители на интелегенцията в София. Тоагав ние агитирахме основно с коли, уредби и знамена и провежодахме активни разговори с населението. И аз съм пътувал от Берковциа на северозапад до Лудогорието на североизток и Кърджали и Хасково на юг.

Апостоле,
мисля, че не си имал склонност към четене.
Според мен писането по обем трябва да представлява не повече от 2-3% от това, което човек чете...при това не по форумите.
А истинска, стойностна литература.
При теб , имам подозрението, че нещата са обърнати...
Съжалявам, че ме принуждаваш да ти кажа тези неща...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Apostola na Svobodata Чет 02 Юли 2009, 19:09

Realistka написа:
Apostola na Svobodata написа:По същото време в Шумен шеф на СДС беше мой приятел Михаил Багрянов, син на министър Иван Иванов Багрянов Иван Иванов Багрянов е български политик, министър-председател на България в 60-то правителство (1944).
Иван И. Багрянов е роден на 17 октомври 1891 в село Хюсеин Баба теке (Воден), Област Разград, България. Селото е заличено през 1978 година. Той завършва Военното училище в София и участва в Балканските и Първата световна война като офицер от артилерията. През 1919 г. е уволнен с чин майор. През следващите години той влиза в най-близкото обкръжение на цар Борис III и остава близък с него до края на живота му.

Той е народен представител в 24-то Обикновено Народно събрание (1938-1939).

В началото на 20-те Багрянов учи право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и агрономство в Лайпциг. Той основава едно от първите научно организирани земеделски стопанства в България - Махзар паша край Разград. От 1938 до 1944 е председател на Общия съюз на земеделските стопански задруги.

Иван Багрянов е министър на земеделието и държавните имоти в третото и четвъртото правителство на Георги Кьосеиванов и в първото правителство на Богдан Филов (14 ноември 1938 - 4 февруари 1941). През лятото на 1944 той оглавява 60-тото правителство на България и започва преговори за сключване на примирие с Великобритания и САЩ. На 2 септември 1944 Иван Багрянов се оттегля, за да бъде съставено ново правителство, като последен опит за предотвратяване на нападението на Съветския съюз срещу България.

След преврата от 9 септември Иван Багрянов е сред осъдените на смърт от т.нар. Народен съд. Той е екзекутиран на 1 февруари 1945. През 1996 присъдата е отменена с Решение №172 на Върховния съд.

В Шумен нямаше такъв проблем като в Кържали. Но тогава лозунгът на БСП, който ние оспорвахме беше "Да спрем Разрухата" СДС имаше правителство от 1991 до края на 1992 г., но което не можа да реализира политиката на СДС, а поради наличието на мравки в СДС , две години имаше кабинет с мандата на ДПС, който узакони корупцията като практика. и лева бе почти тройно девалвиран от 22 лева до 62-63 лева за един щатски долар. Това бе началото на капитулацията на България без Война. Кабинета на покойния вече професор по стопанска история в икономическия университет, който никога не споменаваше на лекция думата СССР - проф. Любен Беров.

Така, че в този мохамеданския край-Златоград за който говориш, където българо-мохамеданите са добри българи липсата на далновиднос у СДС тогава за правилно райониране доведе до тази закъсняла инвазия на българи от БАН и други представители на интелегенцията в София. Тогава ние агитирахме основно с коли, уредби и знамена и провежодахме активни разговори с населението. И аз съм пътувал от Берковца на северозапад до Лудогорието на североизток и Кърджали и Хасково на юг.

Апостоле,
мисля, че не си имал склонност към четене.
Според мен писането по обем трябва да представлява не повече от 2-3% от това, което човек чете...при това не по форумите.
А истинска, стойностна литература.
При теб , имам подозрението, че нещата са обърнати...
Съжалявам, че ме принуждаваш да ти кажа тези неща...
Реалистке, не разбирам връзката в която се опитваш чрез постинга си вметка да направиш, но написаното от мен е сигурно около 0,01 % от няколкото милиона страници които съм прочел и описал в дневник от преди много години до сега. Съжалявам че трябва да изтъквам факт. Но имам списък с книгите прочетени от първи клас до сега. Само Капитан Драйфус на Виктор Фалк, която е в три тома, които са 2300 страници, в трети клас прочетох за 9 денонщия. Но ако ти си прочела повече книги от мен, моля за моето почитание Very Happy към теб Реалистке, и докато аз те познавам коя си и колко пари струваш, ти не ме познаваш! Това е голямата разлика. И изглежда ти не си тази за която тук в розофия ЕСФ форум се представяш! И още един път да ти кажа, че не разбирам връзката между прочетените книги и постинга написан от теб, който аз изкоментирах? Или по скоро, чрез моя си постинг, в известен смисъл допълних твоя разказ!


Последната промяна е направена от Apostola na Svobodata на Чет 02 Юли 2009, 19:18; мнението е било променяно общо 1 път
Apostola na Svobodata
Apostola na Svobodata

Брой мнения : 436
Registration date : 24.04.2009

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 31 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 31 от 41 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите