Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Истината и само истината - 2

+18
marapepelia6ka
(Бай Вълко)
jovina
дечо
(Стоян Христов)
Apostola na Svobodata
Boabab
(Apostol na Svobodata)
Робърт Боев
Помощ, граждани!
Admin
Realistka
Sonia
Логик
Таки
komarKo
nikiforov
Надя
22 posters

Страница 22 от 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Пет 08 Ное 2013, 12:20

Малки обяви.
Олигарх търси будни граждани да му изпръскат кабинета в розово.
Христо Комарницки във Фейсбук.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  chocho Пет 08 Ное 2013, 15:33

Таки написа:
Борейки се с паметниците и призрака на комунизма, българските десни няма как да избягат от съществения въпрос:

Какво е отношението им към т.н. български капитал?

Как ще управляват, ако за тях всички богати капиталисти, банкери и прочие влиятелни от списъка на "Форбс" са врагове, а не съюзници, както би трябвало да е по дефиниция?
Христо Комарницки във Фейсбук.
Хм... Аз пък се чудя дали "по дефиниция" всеки богат капиталист може да бъде съюзник на десните, само защото е такъв?

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  komarKo Пон 11 Ное 2013, 10:04

chocho написа:
Таки написа:
Борейки се с паметниците и призрака на комунизма, българските десни няма как да избягат от съществения въпрос:

Какво е отношението им към т.н. български капитал?

Как ще управляват, ако за тях всички богати капиталисти, банкери и прочие влиятелни от списъка на "Форбс" са врагове, а не съюзници, както би трябвало да е по дефиниция?
Христо Комарницки във Фейсбук.
Хм... Аз пък се чудя дали "по дефиниция" всеки богат капиталист може да бъде съюзник на десните, само защото е такъв?

chocho,

Не всеки, разбира се.

Но аз не знам дори и един "богат капиталист", когото редовият десен избирател би припознал като свой съмишленик. Нито един. Ти, ако знаеш случайно, го напиши тук.

А въпросът, "що за десница е това?" ще го разискваме после.

komarKo

Male
Брой мнения : 3798
Age : 59
Registration date : 12.12.2007

http://www.google.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  chocho Пон 11 Ное 2013, 10:27

komarKo написа:
chocho написа:
Таки написа:Христо Комарницки във Фейсбук.
Хм... Аз пък се чудя дали "по дефиниция" всеки богат капиталист може да бъде съюзник на десните, само защото е такъв?
chocho,

Не всеки, разбира се.

Но аз не знам дори и един "богат капиталист", когото редовият десен избирател би припознал като свой съмишленик. Нито един. Ти, ако знаеш случайно, го напиши тук.

А въпросът, "що за десница е това?" ще го разискваме после.
КомарКо, аз познавам такива - е, не са много, къде по-богати, къде по-бедни, но имената им няма да говорят нищо на т. нар. редови десен - каквото и да озанчава това. А иначе, фактът, че мнозинството от влиятелните, "Форбсни капиталисти" (в двойни кавички), не стават за припознаване по разбираеми причини, е един от симптомите, изкарали толкова хора на улиците това лято.

А пък това "що е десница, и има ли почва за такава у нас" - това вече си е тъжна тема за разговор...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Пет 15 Ное 2013, 13:15

Знаете ли коя е моята най-голяма мечта? Национализмът, толкова модерен напоследък в България отново да отстъпи място на интернационализма и тогава враждуващи лагери няма да има, а народът обединен, ще заработи за ОБЩОТО БЛАГО! Някой ще запита, ами с олигарсите какво ще правим? Ще ги пуснем да си ходят, свят голям, където им хареса там да си харчат парите, а за хотелите си да не мислят, ще бъдат използвани по предназначение, излишните ще бъдат разрушени, а на тяхно място ще си засадим дръчета, ще има много паркове и цветни градини, ще има красота и спокойствие, мир и любов между човеците.Smile 
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Вто 03 Дек 2013, 13:15

И при нас е така сега , не само в Украйна президент се оправдава с изпълнителната и законодателна власти, както и те с действията на президента. Само че има една малка подробност, когато трябваше да влизаме в ЕС и НАТО, нашите големци тук, всичките бяха единодушни. нямаше различно мнение по въпроса, всички бяха "ЗА". Та ето какво "оправдание" открих от администрацията на президента Янукович в Украйна.
"администрация президента недовольна работой правительства по подготовке соглашения, подтвердила советник Януковича Анна Герман. «Почему соответствующие министры и министерство иностранных дел в том числе, столько лет готовясь к евроинтеграции, ни разу не сказали ни нам, ни президенту, что есть определенные угрозы, когда президент подпишет соглашение о евроассоциации, для нашей экономики и что миллионы людей могут остаться без труда, остановятся заводы... (...) почему не было спрогнозировано, и что это будет для нас опасно действительно? Почему эти люди не информировали президента вовремя, не информировали общество, а мы шли, шли, шли, все было хорошо, со всем были согласны», – возмутилась она.

По ее словам, глава государства буквально за несколько дней до подписания узнал о последствиях заключения этого соглашения. «Мы верили, мы мечтали – и вдруг за несколько дней до подписания ассоциации приносят президенту информацию о том, что он не может этого сделать, потому что если он подпишет, то Украина будет в полном экономическом коллапсе и люди будут без работы, и у нас будет почти дефолт, и так далее. Надо сегодня спросить у тех ответственных министров, тех ответственных лиц, почему они этого не сделали. Значит, у нас нет министерства иностранных дел профессионального, которое могло бы сделать такие прогнозы...» – добавила Герман."
И мы тоже шли, шли, шли .. и наконец нашли свое место. Куневица ни го намери и не само тя.Evil or Very Mad
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Нед 08 Дек 2013, 22:46

"Гледам, че огромна радост е настанала сред българските хипер-демократи по повод на съборена статуя на Ленин в Киев. Хубаво е преди да изпадаш в кравешки възторг пред някакво действие, да се осведомиш кой точно го е извършил. В случая става дума за активисти на партията "Свобода" - ултранационалистическа, ксенофобска и открито антисемитска организация. Тези персони със сигурност харесват Адолф Айхман повече от Конрад Аденауер. Но щом са бутнали статуя на Ленин, значи са готини пичове - така разсъждава малограмотния бг "демократ"...

/Петър Волгин/
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  blag009 Нед 08 Дек 2013, 23:00

Надя написа:
"Гледам, че огромна радост е настанала сред българските хипер-демократи по повод на съборена статуя на Ленин в Киев. Хубаво е преди да изпадаш в кравешки възторг пред някакво действие, да се осведомиш кой точно го е извършил. В случая става дума за активисти на партията "Свобода" - ултранационалистическа, ксенофобска и открито антисемитска организация. Тези персони със сигурност харесват Адолф Айхман повече от Конрад Аденауер. Но щом са бутнали статуя на Ленин, значи са готини пичове - така разсъждава малограмотния бг "демократ"...

/Петър Волгин/
Наде,тоя Волгин ЗАЩО не се удави във Волга??? Както се изрази един от телевизията, още малко и наследниците на Ленин, ЩЕ изроват пропаст м/у Източна и Западна Украйна по река Днепър???
След израза " ... и открито антисемитска организация", за мен останалото е плява!!!!!!
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Нед 08 Дек 2013, 23:11

blag009 написа:
Надя написа:
"Гледам, че огромна радост е настанала сред българските хипер-демократи по повод на съборена статуя на Ленин в Киев. Хубаво е преди да изпадаш в кравешки възторг пред някакво действие, да се осведомиш кой точно го е извършил. В случая става дума за активисти на партията "Свобода" - ултранационалистическа, ксенофобска и открито антисемитска организация. Тези персони със сигурност харесват Адолф Айхман повече от Конрад Аденауер. Но щом са бутнали статуя на Ленин, значи са готини пичове - така разсъждава малограмотния бг "демократ"...

/Петър Волгин/
Наде,тоя Волгин ЗАЩО не се удави във Волга??? Както се изрази един от телевизията, още малко и наследниците на Ленин, ЩЕ изроват пропаст м/у Източна и Западна Украйна по река Днепър???
След израза " ... и открито антисемитска организация", за мен останалото е плява!!!!!!
Кибик Блаже
Блаже, мислех си, че с годините ще станеш по-мъдър, ама и теб доста са те заблудили. Колкото до Волгин, не ми е от симпатичните, тъй като той навремето, когато демокрацията беше още хубава дума казваше, че по-добре България да е под английско робство, отколкото под съветско. Сега стана по-ляв от всички леви. Иначе пропаст между Източна и Западна Украйна е имало и ще има и колкото е по-дълбока, някои външни сили ще имат полза от това. Целта е Русия да остане в изолация, но надявам се това да не се случи. Освен врагове, Русия си има и приятели.Neutral 
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  blag009 Пон 09 Дек 2013, 12:26

Надя написа:  Блаже, мислех си, че с годините ще станеш по-мъдър, ама и теб доста са те заблудили. Колкото до Волгин, не ми е от симпатичните, тъй като той навремето, когато демокрацията беше още хубава дума казваше, че по-добре България да е под английско робство, отколкото  под съветско. Сега стана по-ляв от всички леви. Иначе пропаст между Източна и Западна Украйна е имало и ще има и колкото е по-дълбока, някои външни сили ще имат полза от това. Целта е Русия да остане в изолация, но надявам се това да не се случи. Освен врагове, Русия си има и приятели.Neutral 
Наде, трябва да те върна в оделенията относно Украйна и за нейната Западна част. Дали са националисти ДА, защо ... след болшевизма НЕ Е трудно и ги да си обясниш, да не изброяваме за "гладмор", сталинските чистки и т.н. Още през 70-те год. в Козлодуй, не беше тайна за нас, за "тихата" им вражда към болшевиките. Не забравай, че Козлодуй е копие на Новоронежката централа и над 70 % бяха украинци. Бях шокиран, на една "сбирка" с ,по средата един от тях се изрепчи с думите "Хайл Хитлер". Бяхме 3-4 българи, на въпросителният ми поглед, един от тях, ми каза да не им обръщам внимание. Единственото нещо което направих е да имитирам речите на Хитлер ...  бях добър с тоя номер. Така всичко си остана една закачка. После един от тях ми благодари за импровизацията. Обясних му че съм излизал и от по-тежки провокации от тази, къде ребром, къде с майтап.
Но Наде ти не обърна внимание за МЕН е клише???
След израза " ултранационалистическа, ксенофобска" винаги се слага и израза " и открито антисемитска организация.".
Народа ГО е казал "гузен, не гонен бега" , след като Ленин и съратници са евреи, над 90% от ЦК-то са евреи, тяхното ЧК са почти само евреи ... ДАНО ти стане ясно думата е в съчетание на национализъм и ксенофобия?
Против евреите нямам нищо против, почитател съм на тяхната музика и танци. Страх ме е от новопокръстени евреи ...
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Пон 09 Дек 2013, 12:49

Знам че си малко националист, Блаже, но ако имаш време изгледай това филмче. Вчера един другар от Украйна ми го предложи, ще ти се изяснят някои неща, защо някои хора до ден днешен продължават да мразят болшевиките и Ленин. Като казах Ленин, та се сетих за Сталин, той поне няма как да бъде набеден, че има роднинска връзка с евреи, но и той е един от най-мразените комунисти и знаеш ли защо е мразен, дори и от т.н. комунисти-ревизионисти, защото е бил честен, а честните хора, съзидателите не са обичани от крадците.
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  blag009 Пон 09 Дек 2013, 13:06

Надя написа: Знам че си малко националист, Блаже, но ако имаш време изгледай това филмче. Вчера един другар от Украйна ми го предложи,  ще ти се изяснят някои неща, защо някои хора до ден днешен продължават да мразят болшевиките и Ленин. Като казах Ленин, та се сетих за Сталин, той поне  няма как да бъде набеден, че има роднинска връзка с евреи, но и той е един от най-мразените комунисти и знаеш ли защо е мразен, дори и от т.н. комунисти-ревизионисти, защото е бил честен, а честните хора, съзидателите  не са обичани от крадците.

Оф, Надеее с две думи евреин е и то грузински, виж МУ имената. Не знам защо за да си ЧЕСТЕН, трябва да затриеш МИНИМУМ 25 млн. души ?
Колкото до клипчето, ще го видя по-късно. НООО колко има как през 30-те год. на м.в. , КАК товар на каруци трупове от украинци умрели от глад Дори в момента се сещам за мемоарите на Хрушчов, за едно писмо изпратено МУ от украинска майка, за канибализма обхванал Украйна през тоз период.
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  blag009 Пон 09 Дек 2013, 20:04

Надя написа: Знаете ли коя е моята най-голяма мечта? Национализмът, толкова модерен напоследък в България отново да отстъпи място на интернационализма и тогава враждуващи лагери няма да има, а народът обединен, ще заработи за ОБЩОТО БЛАГО! Някой ще запита, ами с олигарсите какво ще правим? Ще ги пуснем да си ходят, свят голям, където им хареса там да си харчат парите, а за хотелите си да не мислят, ще бъдат използвани по предназначение, излишните ще бъдат разрушени, а на тяхно място ще си засадим дръчета, ще има много паркове и цветни градини, ще има красота и спокойствие, мир и любов между човеците.Smile 
Наде, Наде само не уточни под мъдрото ръководство на БКП ли, ШЪ работим за "ОБЩОТО БЛАГО" или ШЪ си имаме друг БЛАГО(нов бай Тошо) ?  Very Happy
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  blag009 Пон 09 Дек 2013, 20:16

komarKo написа:
chocho написа:
Таки написа:
Христо Комарницки във Фейсбук.
Хм... Аз пък се чудя дали "по дефиниция" всеки богат капиталист може да бъде съюзник на десните, само защото е такъв?

chocho,

Не всеки, разбира се.

Но аз не знам дори и един "богат капиталист", когото редовият десен избирател би припознал като свой съмишленик. Нито един. Ти, ако знаеш случайно, го напиши тук.

А въпросът, "що за десница е това?" ще го разискваме после.
Комарко,има една проста истина ... капитализъм правен от комунисти еее ... брутално изнасилване на термина капитализъм. Това което в момента е в България, си е 24 каратов чист КОМУНИЗЪМ! Е, за тия сияйни върхове гувореха другарите и КОЙТО прозре истината в Белене
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Пон 09 Дек 2013, 23:03

Ето такива интервюта обичам да чета.  Shocked  http://ruskline.ru/analitika/2013/12/7/imya_u_pobedy_stalin
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Пет 07 Мар 2014, 14:03

Сега Западът вика: "Либия е на ръба на хаоса" Как тъй хаос, бре хора ?! Че народът на Либия при М.Кадафи си живееха много добре, по-добре от нас дори, преди да дойдат западните фашисти и техните наемници. По време на нашия социализъм тук наши българи ходеха на гурбет в Либия да спечелят повече парички, за да си купят по-бързо автомобил или жилище. И никой с нищо не се оплака, всички си идваха доволни, че спечелили добре. Даже изтормозените ни медицински сестри по либийските затвори си дойдоха с прически и продължиха да проклинат лошия Кадафи, който ги пусна на свобода. Какво стана сега, че не можаха западняците да демократизират страната, тъй както не се получи и с демократизирането на Ирак?! Защо тъй новите правителства не могат да се справят с хаоса в тези страни, защо фашистите от Западна Европа(Италия и Франция), които пускаха бомбите от свръхмодерните си самолети сега не идат да помагат да бъде въдворен ред в Либия?! Тогава, когато решиха да изтребват невинен народ, всички НАТО- вски държави бяха мераклии да помагат, кой с каквото може, сега всички до една се дръпнаха?! Чувам украинците и те искали да влизат в НАТО, ами не ги спирайте, бре хора, нека и те опитат колко е "хубаво" страната ти да е член на НАТО и ЕС!!! Все пак един ден ще има кой да ги брани от Русия- тази омразна защитница на мира по света!
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Пет 26 Дек 2014, 12:58

Случайно или не, един руски ученик, който участвал в детско театрално представление около празниците, се костюмирал и гримирал като Й.В. Сталин, вместо библейския Свети Йосиф, чийто Ден на бащата православните християни отбелязват днес, в подготовката за театралния костюм на детето участвало цялото семейство. Факт! Smile http://m.ria.ru/society/20141225/1040186712.html
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Чет 01 Яну 2015, 22:57

Таки, ако ми наблюдаваш страницата, преди пет-шест години(дали не е и повече) предлагах тук някакъв такъв вариант на елха, сега виждам, че и други хора вече са тръгнали по моя път? Само че моето предложение тогава беше портретът на Сталин да е като подарък до елхата, а не като украшение./www.facebook.com/photo.php?fbid=692814474168586&set=a.114323792017660.16961.100003201189517&type=1&theater
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 22 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 22 от 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите