Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ханчето на бачо Никола 3

+18
ВЕЛЗО
Агата
Логик
malakai
komarKo
blag009
(Бай Вълко)
Радомир
Надя
Apostola na Svobodata
pheras
Помощ, граждани!
marapepelia6ka
jovina
chocho
Таки
nikiforov
Boabab
22 posters

Страница 19 от 38 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 38  Next

Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  nikiforov Нед 11 Апр 2010, 17:48

Таки написа:Иван Иванов, Швеция, е направил колекция на квалификации на Ник Калчев, тиражирани под статията на Медиапул за трагедията в Смоленск.

Заслужава да се прочете от всички онези негодници, които са предали властта на МпФ в ръцете на Калчев.

http://www.mediapool.bg/forum/popmsg.php?msgid=1248579

ако не друго ,поне на "лексика " го е докарал - "изсира , ибрикчия ,диария , антисемитско псе "....
за малко ректалчев да изтърве "Пулицър" , ама взеха му копанката медиапулска ....
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Нед 11 Апр 2010, 19:26

След постването И на полската карта, легионерчетата най-после си затвориха глупавите човки. Нещо, което можеха да направят много по-рано, ако бяха хора с елементарно достойнство и логика.

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 M7756789
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Пон 12 Апр 2010, 10:58

Внимание! Десницата видиотява!

Сюркюф-тигърът на седемте морета е нашият закрилник от изригващите от Егея византийски злини.

Византийци и гърчеещи се българи са в една Клоака, а ние сме на седем континента. Те виждат само един цвят- червения, а ние се радваме на всичките седем цветове на дъгата. В Клоаката кънти Кремълска камбана, а при нас звукът, който прави музиката е от седемтонната диатонична гама.

Те си имат Мара Пепеляшка и седем джуджета, ние си имаме Седем самураи и много Снежанки.


Баш-чорбаджи кретен.

Внимание! Десницата видиотява!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Пон 12 Апр 2010, 23:21

Нещастният Калчев и компанията му не разполагат нито с една молекула мъжество, което да им позволи да заявят: "Да, сбъркахме!". Не могат да преглътнат факта, че аз бях правилно информиран И за летището, И за мястото на катастрофата И за посоката на полета, а те разсъждаваха върху неверни такива. И продължават да пишат глупости, които едва ли могат да разберат като такива читателите им - кравички.

Да, Калчев, попътният вятър е пречка при кацането (и излитането), и това го знае всяко добиче. Но попътният вятър от 6.5 км/ч = 1.8 м/сек е слаба пречка* , особено за голям самолет, който се приземява с десетки пъти по-голяма скорост. Това трябва да обясниш на читателите си, великий въздухоплавателю и малкий человеко! А не да даваш примери за вятър 75 км/ч, който е нещо съвсем друго, нещастнико..

Можеш обаче да се утешиш с факта, че и един друг умник, Алеф, е поствал в Де Зората каквото му падне, та успял да постне наведнаж снимки на двете летища на Смоленск, като мястото на катастрофата е посочено на неправилното от двете .. Аре чао, клоуни .. Very Happy

http://forum.de-zorata.de/index.php/topic,159.msg928.html#msg928

* Повечето пътнически самолети по сертификация могат да излитат и кацат при "10 knots of tailwind component", а някои дори при 15. Това са 18.5 и 28 км/ч съответно. 6.5 км/ч е била tailwind-компонентата на вятъра от 10.8 км/ч, духащ под ъгъл 53о спрямо оста на летището (140о посока на вятъра + 3о ъгъл на летището спрямо посоката изток-запад).

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 287836

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 77942-1
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  blag009 Вто 13 Апр 2010, 08:34

ВЕЛЗО написа:.... че субективното и обективното са по същество субективни категории. ...

Тцтцтц...евалата бе ВЕЛЗО ...
ГЕНИЙ ЧЕЛАВЕЧЕСТВА...
СОЛНЦЕ НАЦИЯЯЯ...
Ашколсун беееее....
Лелеееее...баси диаматааааа... What a Face
Кибик Блаже
ПП.Я мое да съм тъпо пърче...по рождение...т.е. обективна реалност,
НОООООО ти си кухо парчеее по .... субективни причини...т.е. сам си си виновен...възпитание...диамат и т.н. bounce
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Защо лешояда за смърдяяяяя

Писане  blag009 Вто 13 Апр 2010, 08:40

Таки смяташ ли , че лешоядчето засмърдя, заради обяснението на Иванов в мееепууул!!!!
Самата фраза на Иванов, че след второто не сполучливо захождане за призимяване, всеки следващ опит е 100% катастрофа.
За мен катастрофата е "шляхска високомереност" и не зачитане мнението на "крепосника"...
Бог да ГИ прости!
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Вто 13 Апр 2010, 09:19

За мен катастрофата е "шляхска високомереност" и не зачитане мнението на "крепосника"...
Бог да ГИ прости!
Благ, това не може да се каже със сигурност, преди да се появи официалната версия, с която да са съгласни и полските власти. Но досегашната информация води към това: кацане "на своя глава", въпреки трудните условия и указанията от земята за избор на друго летище.

Що се касае до прословутата посока и сила на вятъра, аз показах по-горе, и то с данни на самия Калчев, че нейната компонента по оста на летището е била 6.5 км/ч * , т.е. три пъти по-малка от тази, при която самолетите могат все-още да кацат "по сертификация". Вятърът е бил по-скоро страничен, отколкото заден (53о спрямо оста на летището). Т.е. това не може да бъде причина за катастрофата.**

Като е станало дума, да обясня проблема с помощта и на малко цифри. Ако един самолет в условия на безветрие каца с номинални 250 км/ч, то при заден вятър от 25 км/ч той ще трябва да кацне със скорост 275 км/ч (спрямо земята), за да има същата относителна скорост спрямо въздуха = същата подемна сила. При скорост с 10% по-голяма спрямо земята от номиналната, кинетичната му енергия е с 21% по-голяма, спирачният път се удължава и това, съчетано с евентуално "късно" докосване на пистата може да доведе до проблем - недостиг на спирачен път при недостатъчно дълга писта.

Но това е при попътен вятър малко по-силен от "номиналния". При вятър от 6.5 км/ч , т.е. 2.6% от скоростта на самолета при кацането, проблемът е доста по-малък и напълно в рамките на предвидените запаси на сигурност.

* 6.5 км/ч = 1.8 м/с е скоростта на едно бързо човешко крачене. Крачене, не бягане!

** Знае ли всичко това Калчев? Знае го! Но го премълчава и/или замазва, като добре школован пропагандист. Да му мислят читателите на бардака му ..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Вто 13 Апр 2010, 13:05

Некадърност и немъжественост - 1

Тъй като Калчев продължава да ме обижда в МпФ, на типичното си ниво "квартална прачка", аз с удоволствие ще предложа един по-подробен анализ на излагациите, негови и на негови колеги по кадърност.

Циркът започва, когато той (пре)поства една сателитна снимка на част от гражданското летище на Смоленск, съпроводена, според него, с указание на "мястото на катастрофата". Това, че катастрофата не е станала на това летище, той може да не е знаел, но поне можеше да знае, че при подобни случаи "кабърчетата" на Google Earth са много приблизителни. Е, не го е знаел, та написал отдолу това, което виждате.

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Fekalchev1

http://forum.mediapool.bg/viewtopic.php?t=6261&postdays=0&postorder=asc&start=1440

На базата на тази абсолютно погрешна информация, започва един "смислен" (чети "безсмислен") разговор за това как самолетът не е летял съосно на пистата, на какво може да се дължи това и прочее. Този безсмислен разговор се цитира като "интересен" от колкото самонадеяния, толкова и некадърен в оценката на информацията номенклатурчо Алеф (Иван Йорданов) в "Де Зората".

Междувременно, в 22:32 аз поствам тук карта на ИСТИНСКОТО летище, Калчев и Сие веднага я виждат и глупавият "смислен" разговор временно затихва. Около два след полунощ мръсният, но хич не глупав Дяков, поства първата правилна информация за мястото на катастрофата.

На другата сутрин Калчев, отново на ниво квартална прачка, се опитва да обясни защо е сбъркал, без да става ясно как той, великият авиатор, е сбъркал, а аз - малкият ядрен физик - не съм сбъркал. Летището било военно, как можело така.. Наложи се друг лаик в областта, Боян Дамянов, да съобщи на великия авиатор, че ползването на военни летища е била доста разпространена практика, в случаите на официални правителствени полети.

Но Калчев не може да бъде спрян.. Той се насира отново (под влажните погледи на колеги-мръсници и послушни сини кравички), като оспорва посоченото от мен, на базата на тогава достъпната информация + елементарна логика място на катастрофата. Ето как го прави, отново на ниво квартална прачка:

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Fekalchev2

Мисля тук да завърша първата част, за да оставя време на медиапулския добитък да осъзнае какви мръсници и некадърници продължава да крепи и, може би, да разбере, поне една част от него, че е време да издигне глас на протест срещу тази мърсотия и некадърност. Поне от кумова срама и въпреки партийната повеля. Защото не е срамно да бъдеш фен на Синята Коалиция. Но е срамно да бъдеш добитък и куртизантка в името на Синята Коалиция. Както и в името на която и да е друга партия или коалиция.

Десният цирк продължава.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Помощ, граждани! Вто 13 Апр 2010, 15:05

мда, Калчев, освен че притежава толкова изящен изказ, има и необикновена търпимост към чуждото мнение

много журналистическо, наистина

нищо чудно, че има такива приятели.. Very Happy
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Вто 13 Апр 2010, 15:42

Поредната излагация на великия авиатор Ник Калчев

Ник Калчев е школован пропагандист. Но всяка пропаганда предполага и съответна публика. Не може да ръсиш лъжи пред учена публика. Можеш да ги ръсиш или пред неучена, или пред продала своите дипломи в името на Партията публика. Очевидно такъв в случаят с читателите на Калчев.

1. Поредната мръсотийка.

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Fekalchev3

2. Истината.

Лъжецът Ник Калчев не споменава частта от моя анализ, в която се говори за тази компонента от вятъра, която касае посоката на пистата. Именно тя играе роля, а не скоростта на вятъра "изобщо". Дори един прилежен средношколец би изчислил, че при югоизточен вятър от посока 140о + писта с посока 87о, компонентата на вятър по оста на пистата е 6.5 км/ч tailwind component.

За несведующите, ще постна по-късно схемка. Но още сега ще кажа, че не е беля човек да е несведующ. Беля е човек да е сведующ, но да продава своята диплома и своите знания в името на една загубена кауза.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  chocho Вто 13 Апр 2010, 16:07

Таки, още навремето, когато Калчев се появи в МП за първи път и ставаше дума за някакви проценти, ми стана ясно, че смятането не му е силна страна...

Чудя ти се ш'то толкова му се хващаш...

chocho

Male
Брой мнения : 3595
Age : 55
Registration date : 07.11.2007

http://www.mocho.com

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Вто 13 Апр 2010, 20:45

chocho написа:Таки, още навремето, когато Калчев се появи в МП за първи път и ставаше дума за някакви проценти, ми стана ясно, че смятането не му е силна страна...

Чудя ти се ш'то толкова му се хващаш...
Този път реших да бъда подробен, защото нещата касаят нещо добре познато на Калчев, по което той лъже на поразия.

Последния път излъга, че не бил разбрал за редукцията на скоростта на вятъра до компонентата й по оста на летището. Каква мерзост..
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Помощ, граждани! Вто 13 Апр 2010, 20:48

бай Таки, Калчев професионален летец ли е?

ти знаеш ли биографията му, освен това, че е "сертифициран ветеран от Студената война"

имам предвид, защо считаш, че той е експерт във авиацията?
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Вто 13 Апр 2010, 21:34

Викторе, не знам дали Калчев е бил И професионален летец (например в USAF). Ако е бил - още по-зле. Защото навсякъде по света летците се отличават с висок морал и мъжественост, а не се държат като мръсни квартални прачки..

Ето и схемата, която Калчев се прави, че не бил разбрал. В нея:

А - посоката на пистата, 87о
В - вътърът, 140о, 11 км/ч
Ъгъл АВ = 53о
С - компонента на вятъра по оста на летището (и на кацането): 11 cos(53) = 6.6 км/ч = 1.8 м/с.


Нека при тези данни направим и оценка за страничната компонента на вятъра (crosswind). Тя е била 11 sin(53) = 8.8 км/ч = 2.4 м/с. Ако самолетът се приземява с 250 км/ч = 69 м/с, неговата ос трябва да бъде завъртяна спрямо пистата на ъгъл α, така че 69 sin(α) = 2.4. Лесно намираме, че а = 2о. Един ъгъл, много по-малък от тези, които са представени в редица видеозаписи на потресающи crosswind-кацания (или опити за такива).

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Fekalchev4
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  pheras Вто 13 Апр 2010, 22:57

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 01:48; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Вто 13 Апр 2010, 23:00

Бях предпочел да не пиша тук, но виждам, че лицето Панайотис Павлос Критидис упорито ме цитира

Е, добре. Панайотис, аз не знам дали съм цит. "номенклатурчо", но ти си:

1. Син на терориста Павлос Критидис;
2. Внук на терорист по име Критидис;
3. Член на БКП;
4. Пишман-учен - разбирай клатикурец, който откакто е тук, не е отишъл на една нормална научна визита извън Гърция (толкова за довериет, което има в теб "Демокритос");
5. Лице, живяло половин живот на гърба на една държава, която сега плюе (типично за подобните му);
6. Антисемит-боклук от най-долния вариант;

А....и щях да забравя. "Специализант" в лабораторията Зайберсдорф на МАГАТЕ във времената, когато такива командировки се....амм....как се казваше - а да, "профилактираха" /справка - Венко Бешков/.

Радвам се, че не съм на твое място, Критидис, защото с времето и алкохолът няма да те спасява. Айде сега бягай да мъдруваш отговора, форумно-пристрастен "учене" (pheras)
Горния постинг го посвещавам на моя приятел, проф. Сотиров. Който тепърва ще открива прелестта на хората, които го привличат, кой знае защо.

А на изхождението на Иван Йорданов ще отговоря само по л@йно-член 4:

4. Пишман-учен - разбирай клатикурец, който откакто е тук, не е отишъл на една нормална научна визита извън Гърция (толкова за довериет, което има в теб "Демокритос");

В продължение на своята 27-годишна служба на гръцката държава, като учен на NCSR "Demokritos", за която служба тази държава ме е атестирала в най-високата научна степен, аз съм участвал в международни конференции, експертни комисии на ЕС, курсове на МАГАТЕ (като преподавател) и други научни форуми в следните страни:

1. САЩ
2. Канада
3. Испания
4. Великобритания
5. Белгия
6. Холандия
7. Люксембург
8. Германия
9. Швейцария
10. Италия
11. Словакия
12. Австрия
13. Кроатия
14. Швеция
15. Румъния
16. България
17. Малта
18. Кипър

В някои от посочените страни съм бил по няколко пъти.

Това е достатъчно, за да нарека Иван Йорданов говно. Което и правя с огромно удоволствие. Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  pheras Сря 14 Апр 2010, 00:01

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 01:47; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty До Ферас с учудване

Писане  Логик Сря 14 Апр 2010, 01:09

Ферасе, наистина не разбирам мотивите ти да се нахвърляш по този начин срещу Таки. По времето, когато аз влязох във форума, вие бяхте в много добри отношения и темите, които разисквахте, бяха интересни за всички. Дори, ако не ме лъже паметта, и двамата застъпвахте позиции, които някои биха нарекли "леви". От известно време обаче те чета само с нападки по адрес на Таки и, ако отново не ме лъже паметта, те започнаха с обвинението, че Таки - гръцки гражданин, си позволява да критикува България. Сега атаките ти вече се провеждат по въздух, суша и вода: агентурно минало, членство в БКП, потомствен тероризъм, нискокачествен учен и прочее и прочее. Няма да ставам гарант за интелектуалните качества на Таки, когото познавам вече половин век. Просто ми е унизително да отговарям сериозно на злобни подмятания без никаква подплата. Дай си сметка, Ферасе, че ти не можеш да имаш никакви убедителни аргументи против професионалните качества на един ядрен физик, служител на научен институт в чужбина. Нещо повече, ти сам попадаш под ударите на собствените си обвинения, защото излиза, че пряко критикуваш една чуждестранна институция, че хрантути "клатикурци". По същата логика категорично отхвърлям подмятанията ти за агентурно минало - или и настояще? - на Таки. Докато официалната комисия не е оповестила неговото име, ти, Ферасе, би могъл да знаеш, че Таки е агент, само ако ти самият си агент. В такъв случай обаче ти никога не би си позволил да изнесеш подобна информация. Излиза, че обвинението ти е просто една клюка. Защо ти трябва тя? Параграфът "семеен произход", по който се опитваш да компрометираш Таки, отново е логически неиздържан. Просто защото да вменяваш във вина на някого, че е син на комунист, е точно толкова комунистически похват, колкото и да го обвиняваш, че е син на фашист. "Срещу комунистите по комунистически!" - това ли ти е тактиката, Ферасе? А темата за "терористите" може да бъде предмет на специална дискусия, затова не я подхващам. Защото ще се окаже, че много от "терористите", известни у нас като партизани, са били поддържани от английската армия, други "терористи" ще се окажат борци за признаването на израелската държава, а трети са съпричастни към отвличането на Айхман. И в крайна сметка, Ферасе, ти виждаш ли някаква полза от своите обвинения? Защото вредата, която те ти носят лично на теб, е несъмнена.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Сря 14 Апр 2010, 07:56

Логик,

Благодаря за последния ти постинг, но трябва да те поправя в тази му част:

От известно време обаче те чета само с нападки по адрес на Таки и, ако отново не ме лъже паметта, те започнаха с обвинението, че Таки - гръцки гражданин, си позволява да критикува България.
Аз не съм критикувал България, а някои нейни политици и някои нейни политически подмножества. България не е тъждествена с тях и слава Богу!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty С извинение за скуката

Писане  Логик Сря 14 Апр 2010, 11:15

Старая се да следвам заветите на моя учител Волтер и да уважавам всички жанрове с изключение на скучния. А повторенията са основен елемент на скуката. Та и сега, като погледнах малко назад в архивите, открих, че абсолютно същите аргументи с почти същите изрази съм ги писал на Ферас преди време. Вероятно и поводът е бил същият, и неговите думи са били същите... Съжалявам, но темите на някои мои лекции са непроменени от 40 години и въпреки това аз не ги повтарям, а тук взех да се повтарям през няколко месеца. Преливането от едно и също пусто в едно и също празно е неимоверно досадно. Няколко снимки от Еретрия са къде-къде по-непознати и затова по-интересни!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Сря 14 Апр 2010, 11:34

Логик, аз нарекох Иван Йорданов "говно" и ще продължавам да го наричам така и в бъдеще.

За мен е много важно да бъдат запазени писанията му, в полза на едно обсъждане на тема "кои причини пораждат и какви условия съдействат за оформянето на подобни негодници".

Засега обявих темата и ще мълча, като пряко засегнат. Ще ми бъде интересно да видя, дали някои съфорумци ще се почувстват косвено засегнати, в смисъл че Йорданов си позволява да се изхожда по този начин ПРЕД И СРЕД ТЯХ.

Боя се, че този зрителен ъгъл, от който последователно гледам на нещата цели 8 години ( "мърсотията не вирее сама, а в определена среда, която е ЧАСТ от нея" ), не е много популярен (и дори не особено разбираем) за много хора тук.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  marapepelia6ka Сря 14 Апр 2010, 11:42

Таки написа:"мърсотията не вирее сама, а в определена среда, която е ЧАСТ от нея"

Със сигурност колкото и да се правят на чисти някои с репликата "аз не участвам".
Другото интересно е, че отатък няма и думичка за появата на Ферас. Докато имаше много такива за неговото отсъствие.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Таки Сря 14 Апр 2010, 11:59

Благодаря ти, Мара, за тази точна забележка. Позволи ми да я развия.

Ако школованият лъжец Калчев тиражира последната си "студия" в пустинята Сахара, пред няколко камили , това няма да е проблем (нито за камилите, нито за обществото). Когато обаче той я тиражира пред влажните очи на медиапулските кравички, това е проблем И за кравичките, И за обществото..

http://forum.mediapool.bg/viewtopic.php?p=210096#210096

Вместо да си признае грешката, както правят истинските мъже - пилоти, Калчев изрежда още петдесетина редове с баналности, които само потвърждават моята теза, че гръбен вятър от 6.6 км/ч = 3.6 kn е напълно в рамките и на най-строгите ограничения. Но той не го казва на Ветровете, Хайспирит, Олас и прочие, с което ги прави съучастници в публичната измама и политическа простотия.

Срам. Просто срам.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  pheras Сря 14 Апр 2010, 12:13

.


Последната промяна е направена от pheras на Чет 30 Май 2013, 01:47; мнението е било променяно общо 1 път

pheras

Брой мнения : 419
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Надя Сря 14 Апр 2010, 12:32

Все си мисля, че Алеф е започнал да пие, тъй като не е възможно да има такава голяма разлика в откровенията му от преди 2-3 години и сега. Не мога само да разбера какво му е виновен Таки, че все гледа само на него да отмъщава. И за какво? За това че е справедлив, за това че се опитва да ни отвори очите, а ние все по-здраво ги стискаме? За това, че има чувство за хумор? Да, така е, истината понякога боли, но тя трябва да се казва, а не да се премълчава. Алеф, колко въпроса поставени към Таки по отношение на Гърция и гръцкия народ са останали без отговор? Няма такива. За разлика от много наши българи-путьовци, Таки не е страхливец. Той не се страхува да назове нещата с истинските им имена и в това се състои неговото предимство. Дали ще приемаме неговата истина, това е отделен въпрос, но той се опитва да ни я каже в прав текст, което показва, че няма задни мисли и че е един достоен за уважение човек.
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Ханчето на бачо Никола 3 - Page 19 Empty Re: Ханчето на бачо Никола 3

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 19 от 38 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 38  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите