Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mare Nostrum 6

+10
Admin
Помощ, граждани!
chocho
nikiforov
komarKo
Надя
marapepelia6ka
HEXE
jovina
Таки
14 posters

Страница 25 от 40 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Чет 17 Фев 2011, 21:49

Още по въпроса

Викторе, ти си прав за проблемите на предишните бета версии на IE 9. И аз бях инсталирал една такава, след което я махнах.

Сега нещата са други. Последната версия я проверявам няколко часа и тя ми харесва все повече. Е, всяка нова версия прилича на нов автомобил: не всичко е там, където човек е свикнал, та е необходим един период на привикване. Но хората на Майкрософт са работили добре и IE 9 е наистина един сериозно подобрен продукт. Както по отношение на интерфейса, така и по отношение на скоростта.

http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explorer/products/ie-9/home
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Помощ, граждани! Чет 17 Фев 2011, 22:54

Таки, един допълнителен проблем при мен е, че моята версия на Уиндоус е 64 битова и държа, когато е възможно, да използвам 64 битови програми

с "бета" верисията на IE9 имаше проблеми с flash видеото и като цяло експириънса беше доста по-бавен

сега и аз го пробвам, след като дойде време за редовното обновяване на системата

трябва да се добави, че още няма готова 64 битова версия на flash; това, което се използва е tech preview

накрая: гледане на видео в youtube, инсталиране на adobe acrobat x pro и скролване във facebook - вентилатора продължава да работи на най-ниски обороти Very Happy
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Нед 20 Фев 2011, 20:55

Една вила твърде близко до морето има своите плюсове и минуси. Между минусите е и високото ниво на шума през лятото. Но това не важи през зимата. Днес гостувах на приятели, които имат вила в селището Враврона, на източния бряг на Атика. Един хубав изглед към морето, докато човек седи край добре пламтяща камина - това е чудесно допълнение към скарата, съпроводена с марково каберне Katogi Averoff от областта Епирус.

Mare Nostrum 6 - Page 25 Vravrona2011b
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 21 Фев 2011, 08:08

А бе, Викторе, я ми обясни, какво искаш от дезористите? Да допуснем, че в случая с Дечев са сбъркали (което за мен съвсем не е очевидно). Какво да правят сега? Да се самобичуват ритуално всяка сутрин в продължение на идните 5 години?

Не Дечев и не Алексей Петров е проблемът на Де Зората.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Помощ, граждани! Пон 21 Фев 2011, 11:50

Таки, в "де-зората" бях публикувал поне два пъти списъка на фирмите на Лев Инс, в които участва Дечев; ако си прочел това, значи трябва да разбираш естеството на грешката им

за мен е интересно как я "оползотворяват"
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 21 Фев 2011, 12:30

Викторе,

След моя последен опит да дискутирам там, аз разбрах, че Де Зората не е "дискусионен форум", както измамно пише на вратата. Де Зората е Църква, събиралище на определен тип верующи. Не случайно си имат и Презвитер. Но трябва да се каже ясно, че когато политиката се превръща във Вяра, то тя престава да бъде политика. Когато анатемите заменят дискусиите, политиката е мъртва.

Къде си виждал Църква, в която някой да оспорва проповедите на Пастирите? Богословски спорове се случват в академичните среди, а не в Църквите. Църквите са убежища на верующи, в които нямат място еретици..

Оставям настрана въпроса, че да пише човек във форум, в който членува Петър Дяков, това е една проява на подчертана етична нечистоплътност. И ако приемем, че ангелоподобни създания от типа на Смарагда и Анамари не го разбират, защото не му четат на Петър свинефорума "Безпризорни", то хора като Надя, HEXE и Ветровете нямат никакво оправдание.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 21 Фев 2011, 21:22

В критиката си спрямо двете умрели "десни" партии, Ригас е абсолютно прав и с две ръце се подписвам под критиката му, но само толкова. Какви са мотивите които задвижват подобна критика не знам и казано честно никак не ме интересува, най-малкото, че той не се опитва да превръща идеите си в политика.
Михаиле от "Де Зората",

Аз дойдох, видях и си отидох. Едва ли ще пропиша отново при вас, поради причините, изредени в предишния постинг. Имам достатъчно опит, пък и достойнство, за да остана в едно място, в което съм "масово" нежелан. Но не бих отказал един кротък задочен диалог.

Мотивите на моята критика са ясно посочени в нейния увод: тази нова мода на скубене на коси и трагични вопли за случващото се в България (да се разбира в дясната й политическа част), от хора, които са били и са силно съпричастни към това случващо се, но отказват да го признаят.

Що се касае до съвпадението на критиката към ГЕРБ между социалисти и сини, това не е причина да се нападат сините. Идеята, че между двете пространства не е възможен никакъв консенсус е много порочна и трябва да я изоставиш, г-н Михаиле. Само между ангели и дяволи съществува пълна несъвместимост. А в политиката няма нито "чисти дяволи", нито "чисти ангели".
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 21 Фев 2011, 21:42

Г-н Войнов, за съжаление нямам нищо общо със страната, кояти Ви интересува.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Съб 26 Фев 2011, 17:20

За Вашата тъй изискана фототека:

Mare Nostrum 6 - Page 25 Damianov2011
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Нед 27 Фев 2011, 13:21

Медиапул форум и Безпризорните - огледала на дясната политическа смърт

Оскотяването на медиапулските легионери е приело небивали размери. От друга страна, локалните реакции срещу това оскотяване са сведени до нула.

Жови и Мара ме убеждават, че Ветровете бил приличен човек. Със сигурност той би искал да види един съживен МпФ, в който да пишат отново отдавна замлъкнали сериозни хора - негови съмишленици. Но между приличие и кадърност има огромна разлика. Кадърността се проверява на дело, а не на думи. Една от компонентите на кадърността е мъжеството. Когато един човек няма малкото мъжество, необходимо за да се противопостави на трима вонящи негодници, той не ще да има и голямото мъжество да се пребори с недъзите на една цяла държава.

МпФ е едно от огледалата на днешния хал на българската десница. В момента в него се отразява много мръсотия и (вече) никаква кадърност, мъжественост и етика.

.....

По този повод искам Благ да изясни, дали наистина е писал в кенефа на Петър, или това е някакъв имитатор, подобен на тези, които се опитваха да имитират писания на Стойчо и мои, под топлите, влажни, кравешки погледи на безпризорните блондинки.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Нед 27 Фев 2011, 14:45

Алфа Рисърч, обществени нагласи, Февруари 2011

http://alpharesearch.bg/userfiles/file/Public_opinion_AR_February_2011(1).pdf


Една от най-интересните находки:

Намалява мотивацията за вот в полза на ГЕРБ. Най-силният индикатор в това отношение е заявеното предпочитание на 63% от българите да бъде избран президент от друга политическа сила, срещу 33% желаещи бъдещият президент да е излъчен от управляващите.Тези нагласи не могат да бъдат разглеждани като прогноза за президентския вот, тъй като не са ясни още нито броя и имената на претендентите, нито разпределението на гласовете между евентуалните конкуренти. Те обаче са сигнал, че се консолидират настроения в полза на алтернативен избор.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Нед 27 Фев 2011, 15:06

Mare Nostrum 6 - Page 25 Ares_02_11
.

Електорални нагласи
"Alpha Research", Февруари 2011

Партия ........... тот.% ..... глас.% ... Депутати

ГЕРБ ............. 26.1 ...... 42.7 ....... 117
БСП .............. 16.6 ...... 27.1 ........ 75
ДПС ............... 4.9 ....... 8.0 ........ 22
Синята коалиция ... 3.4 ....... 5.6 ........ 15
Атака ............. 2.5 ....... 4.1 ........ 11

РЗС ............... 1.1 ....... 1.8
Други ............. 6.5 ...... 10.7


Няма да гласуват . 38.9
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Пон 28 Фев 2011, 08:16

Таки написа:Медиапул форум и Безпризорните - огледала на дясната политическа смърт

Оскотяването на медиапулските легионери е приело небивали размери. От друга страна, локалните реакции срещу това оскотяване са сведени до нула.
Таки кога ще прогледнеш и ще спреш като навит грамофон да повтаряш едно и също. Ми то и на децата стана ясно, че в МПФ отдавна десни няма. Има само кретени. Нали не се опитваш да ме убедиш, че някой от предизборният щаб на онова недоразумение Теодор Дечев е "десен" или пък другият -сбъднал мечтата на провинциалиста или както го наричат помежду си някои от старите участници - най-обикновено парвеню и сноб. Или трибуквието отдавна обърнало гръб на род и родина иначе компетентно анализиращо всичко що му намирисва на комунизъм. Или почтеният бизнесмен окончтелно показал своята меркантилност в блога си и погнусил и последните, които имаха желание да общуват снего. (апропо де остана синята фурия обявила мен и Джови за комунистки да го пита трудно ли му беше да направи този обратен и тотален завой). Айде няма нужда. Ветровете е много повече от приличен човек. Един от малкото, които ще останат там заради миналите години,когато е срещнал достатъчно съмишленици в този форум.
МпФ е едно от огледалата на днешния хал на българската десница. В момента в него се отразява много мръсотия и (вече) никаква кадърност, мъжественост и етика
Прав си само за това, че МПФ е огледало единствено на българската простотия и злоба. Читавите отдавна се изнизаха, останаха неколцина скрепени в омразата си към тебе. И ако ти се забавляваш, на мен само ми е тъпо. А според други:
Тук ще прибегна до един не особено лицеприятен, но за жалост реалистичен коментар на известен дългогодишен формец от Медиапул- Панаиотис Критидис- Rigas .
Твърде често натякваше на нас форумците-легионери, че с поведението си и с държанието и форумното ни общуване с нашите опоненти отблъскваме по лабилните и недостатъчно закодирани като отдадени на синята идея, антикмунизма, и реформаторските идеи.
Тук се съгласявам с голяма болка с твърдението на Rigas, за вредата и негативните резултати от общуването, обръщане изобщо на внимание и разговори/коментари с одиози като.......
наистина за последно пиша по тази тема
бъди здрав и една виртуална прегръдка на бебе Марио от мен
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 28 Фев 2011, 08:49

Здравей, Мара. След като пишеш за последно по тази тема, май няма смисъл да ти възразявам. Ще повторя само своето убеждение: проблемът е първо политически, а после етичен.

Благодаря за цитата. Видях кой е авторът, макар че името му не ми говори нищо. Ако ми напишете по пощата неговия стар МпФ ник, обещавам да го запазя в тайна.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  jovina Пон 28 Фев 2011, 09:23

Таки написа: Ще повторя само своето убеждение: проблемът е първо политически, а после етичен.
Таки, определено не съм съгласна с теб - простащината и липсата на елементарен морал нямат политическа окраска. Аз напр. съм ревностен привърженик на ИК и СК, но по никакъв начина не мога да се присъединя към групичката на тримата изпаднали от МПф. ТЕ НЕ СА ЛИЦЕТО НА СК и ти много добре знаеш това. Освен това - за всички е прееделно ясно, че плешивецът от горната снимка, който шепти в ушето на агент Гоце със сигурност не е и няма как да бъде привърженик на СК!
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  blag009 Пон 28 Фев 2011, 10:01

Таки написа:
.....

По този повод искам Благ да изясни, дали наистина е писал в кенефа на Петър, или това е някакъв имитатор, подобен на тези, които се опитваха да имитират писания на Стойчо и мои, под топлите, влажни, кравешки погледи на безпризорните блондинки
.

Таки, какъв е проблема??? За пръв път от ОСЕМ години ме питаш или по точно ... Благ да изясни , кое драти ми Таки???
Интерсно...Таки !
Кибик Блаже
blag009
blag009

Male
Брой мнения : 1172
Age : 74
Registration date : 15.10.2007

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 28 Фев 2011, 10:29

Благ, в това, което цитираш, е много ясно описан проблемът. При Безпризорните има едно лице, което се опитва да имитира постинги на Никифоров. Та питах те, дали там пишеш наистина ти, или е някакъв имитатор.

Ако си наистина ти, то забрави за бъдещи разговори с мен. Да общуваш едновременно с мен и с одиозните клеветници Дяков и "Hunter Douglas" - това е невъзможно.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 28 Фев 2011, 10:55

Таки, определено не съм съгласна с теб - простащината и липсата на елементарен морал нямат политическа окраска. Аз напр. съм ревностен привърженик на ИК и СК, но по никакъв начина не мога да се присъединя към групичката на тримата изпаднали от МПф. ТЕ НЕ СА ЛИЦЕТО НА СК и ти много добре знаеш това. Освен това - за всички е прееделно ясно, че плешивецът от горната снимка, който шепти в ушето на агент Гоце със сигурност не е и няма как да бъде привърженик на СК!
Жови, от цитата, който ми предложи Мара, аз стигнах до оригинала, който е по-обширен. Та, предвид пълния текст, контекста и мястото на дискусията, смея да твърдя, че г-н А. изказва не само етична, но най-вече политическа грижа, което съвпада абсолютно с моята теза за "политичността" на проблема! Независимо от факта, че А. говори за други лица, а не за медиапулските мръсници.

Забележи също, че аз пиша за "десница", а ти - за Синята Коалиция. Дали тези неща съвпадат? Ако да, трябва да приемем, че днес десният електорат е на ниво 4-5% от гласуващите. Е, не е така! Това, че Стефчо (например) напада ръководството на ДСБ, не го премахва от дясното пространство, а само от това на СК, и то условно. В смисъл, че една демократична партия следва да допуска и наличието на членове и симпатизанти, недоволни от политиката на ръководството.

Същото се отнася и за остатъчните легионери. Ако те вече не са привърженици на Синята Коалиция, това не ги прави по-малко десни. И ако мнението на Ветровете съвпада с твоето, най-лесното би било той да излезе там и да заяви, че тези хора не представляват (вече) СК. Както направи ти. Защо той не го прави?
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  marapepelia6ka Пон 28 Фев 2011, 11:04

jovina написа:
Таки, определено не съм съгласна с теб - простащината и липсата на елементарен морал нямат политическа окраска.

Имат, имат Джови. Моралът или неговата липса са сред цялото ни политическо общество без индикация за цвят. Това наистина е проблем довел до плачевни резултати икономиката, здравеопазването, образователната система и квото още се сетиш около нас.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  jovina Пон 28 Фев 2011, 11:10

Таки, когато Ветровете ме упълномощи да бъда негов говорител, тогава ще ти отговоря на въпроса. Междувременно само ще ти кажа, че в момента човекът си има доста по-сериозни грижи от това да налива акъл в празните глави на трима пропити от злоба и омраза безделници Mad Толкова от мен по въпроса. По принцип не ми е приятно да се обсъждат хора, които не участват в този форум и са мои приятели и то добри! Разбира се, не мога да задължа никой да не го прави, но мога да направя своя избор ...
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 28 Фев 2011, 11:17

Е, хубаво. Съгласен съм да не поменувам вече Ветровете, след като си има сериозни грижи. Пожелавам му да ги преодолее в най-скоро време!
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  jovina Пон 28 Фев 2011, 11:24

Таки написа:Е, хубаво. Съгласен съм да не поменувам вече Ветровете, след като си има сериозни грижи. Пожелавам му да ги преодолее в най-скоро време!
Благодаря ти! Mare Nostrum 6 - Page 25 691701
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Таки Пон 28 Фев 2011, 12:25

Жови, би ли споделила своята идея с КомарКо, по пощата? Неговото мнение е важно в случая. Не бих решил нещо по въпроса без неговото съгласие.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  jovina Пон 28 Фев 2011, 12:39

Таки написа:Жови, би ли споделила своята идея с КомарКо, по пощата? Неговото мнение е важно в случая. Не бих решил нещо по въпроса без неговото съгласие.
Бих, разбира се - веднага Wink
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  jovina Пон 28 Фев 2011, 13:06

Таки, имаш специални поздрави от Чосич за внучето! Laughing
jovina
jovina

Брой мнения : 1792
Registration date : 18.05.2009

Върнете се в началото Go down

Mare Nostrum 6 - Page 25 Empty Re: Mare Nostrum 6

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 25 от 40 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите