Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сказки по логика

+16
ВЕЛЗО
malakai
marapepelia6ka
Помощ, граждани!
Pelican
Homan
Таки
chocho
blag009
komarKo
Надя
Sonia
(pheras)
Boabab
nikiforov
Логик
20 posters

Страница 9 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  malakai Пет 12 Мар 2010, 15:52

Ок, ще изчакам Logic.


А вие Marapepelia6ka няма ли да се пробвате с някое решение?

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  marapepelia6ka Пет 12 Мар 2010, 16:13

malakai написа:
А вие Marapepelia6ka няма ли да се пробвате с някое решение?

Боя се ще е чиста загуба на време. Но следя с интерес решенията предлагани от другите (не всички де). И определено ще чакам отговорът.
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  ВЕЛЗО Пет 12 Мар 2010, 16:49

malakai написа:На мен ми идва наум Велзо, че трябва първо да решим задачата, пък после да преминем към следващите въпроси.

За да решим задачата, условието трябва да е добре формулирано.

Ако кажеш нещо от сорта на: как да направим така, че две и две да направи шест, почва едно чесане не ти е работа. От едно и едно мога да направя шест, но от две и две ми е малко по-трудно Laughing

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Заешка погибел

Писане  Логик Пон 15 Мар 2010, 14:21

Последните дни разказах тази задача в едно интелектуално общество, сред което няколко изискани дами. Те се хванаха за главата. "Как може да се мислят такива неща?! - искрено се ужасиха те. - Да тровите зайци??" Имаше дори такива, които решиха, че щом е банкет за 2000 души, той очевидно ще е даван от бизнесмени за политици и тогава много по-добре е те всичките да бъдат изтровени. Аз обаче обясних, че на математиката е присъщо да се плъзга над болките на ежедневието и предложих следното решение.

Решение: Чиниите със салати са 2000. Понеже отровените чинии са точно две, произволно групираме всичките чинни две по две и получаваме 1000 двойки чинии. За наше щастие числото 1000 е удобно близо до 210 = 1024, а 10 са зайците. Това дава ключа към решението. 210 са всички подмножества на множество от 10 елемента: в него има 1 празно, без зайци, което не ни върши работа, 10 единични, 45 двойни, 120 тройни, 210 четворни, 252 петорни и още толкова симетрично надолу: 210 шесторни, 120 седморни, 45 осморни, 10 деветорни и 1, съдържащо всичките 10 заека. По-нататък подреждаме 1000-та двойки чинии в редица и разпределяме групите зайци по двойките чинии. Така срещу всяка двойка застават различен брой зайци и на всеки от тях даваме да опита и двете чинии, които са му се случили. Иначе казано, от 10 двойки чинии ще опитат 10 заека, от 45 двойки чинии ще опитат 45 заека и т. н. Обърнете внимание, че всеки заек участва в няколко групи и пробва от няколко двойки чинии, затова има опасност от преяждане. Нататък е ясно: която група зайци се тръшне след 55 до 65 минути, съответната й двойка чинии е отровна! Понеже отровните чинии са само две, възможни са два изхода, еднакво летални. Първият е двете отровни чинии да са се случили в една двойка и тогава жертвите ще бъдат всички зайци от съответната група. Вторият изход е в две двойки чинии да се е паднала по една отровена. Тогава ще погинат зайците от съответните две групи. Най-добре е двете отровени чинии да се случат заедно и то в началото на редицата - тогава ще загине само един заек. Ние обаче не можем предварително да знаем къде злодеят е сипал отровата. Въпреки всичко можем да намалим загубите в жива сила, както е посочено в коментара по-долу.

Коментар: Намирам, че задачата е излишно софистицирана, вероятно за камуфлаж. Никъде не използваме, че са ни необходими точно 1800 неотровни чинии, не се използва продължителността на агонията на зайците и т. н. Понеже чиниите са само 2000, а не 2048, това обстоятелство ни позволява да спасим ценни заешки животи. Излишно е да проверяваме цялата редица, защото седморките зайци вече осигуряват теста на 967 двойки чинии, което е дори над необходимите 1800 салати. Това очначава, че в никой случай няма да бъдат отровени едновременно 8 заека, да не говорим за 9 или 10, Боже упази! Но оттук не следва, че за проверката ще са достатъчни 7 заека, защото 27 е 128 - далеч под нормата от 900 двойки чинии.

Благодаря за доставеното удоволствие!

Приложение:

Сказки по логика - Page 9 Offers_28062_0912211814551

Заек-волонтер, очакващ своята участ
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  marapepelia6ka Пон 15 Мар 2010, 15:32

Логико не разбрах решението на задачата, но така увлекателно си го поднесъл та със сигурност ще го прочета поне два пъти.

Г-н malakai Вие какво ще кажете?
marapepelia6ka
marapepelia6ka

Брой мнения : 1352
Registration date : 15.05.2009

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  Таки Пон 15 Мар 2010, 15:33

Благодаря на Логик за решението. Научавам, че в района на Еретрия са отровени две Великденски агнета, та може да се наложи да го прилагаме, през идните седмици .. При това ще поискаме от Демоса да ни подари и оживелите зайчета, ако има такива.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Заешка мор

Писане  Логик Пон 15 Мар 2010, 15:49

marapepelia6ka написа:Логико не разбрах решението на задачата...
Решението е просто, Пепеляшке, но сметките са малко по-сложни. Crying or Very sad Допълнителното усложнение идва от моето желание да спася максимален брой заешки животи. Ако салатите бяха 2047, обясненията щяха са по-ясни. Тогава пак нямаше да загинат групово всичките десет заека, но може мърцина да си отидат 8, че и 9. Razz
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  nikiforov Пон 15 Мар 2010, 15:57

сетих се за оня виц , дето на учителките им наредили ,
задачите с ябълки /две ябълки +три ябълки /да ги "правят с компютри ....


Логик , аз пък не разбрах , защо тая задача е логическа а не е кръстена математическа ?

Струва ми се , че логическа е задачка , която не само математик може да реши!??
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  malakai Пон 15 Мар 2010, 15:59

Логико не разбрах решението на задачата, но така увлекателно си го поднесъл та със сигурност ще го прочета поне два пъти.

Г-н malakai Вие какво ще кажете?

Задалия задачата в мое лице все още се опитва да визуализира оптимизационния процес на решение на уважаемия Logic, тъйк като то с своята елегантност надхвърля капацитета на софтуерните ми познания. В съвсем скоро време независимото ми мнение ще бъде произнесено и ако не друго ще бъде окончателно.

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  Таки Пон 15 Мар 2010, 16:02

Ако ми позволите политизацията на задачата ...

Десетки хиляди сини зайци са отровени, за да се докаже, че Иван Костов не е отровен .. Twisted Evil

Херменевтика: Един човек може да бъде отровен от други, но може да бъде отровен и като такъв... В множествено число апорията се снема:

Феновете на Костов не са отровени, а са отровни.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Где начинается ло-о-огика...

Писане  Логик Пон 15 Мар 2010, 16:10

nikiforov написа: Логик , аз пък не разбрах , защо тая задача е логическа а не е кръстена математическа ? Струва ми се , че логическа е задачка , която не само математик може да реши!??
Прав си, Маестро, но понеже всяка математическа задача иска и логика за нейното решаване, вероятно затова е поместена в тази рубрика. А и математическа рубрика няма. Ако трябва сериозно, математиката в тази задача се ограничава до смятане с пръсти. Проблемът е какво точно да смятаме и тогава идва логиката. Съобразяването, че отровните чинии са две, а всичките са 2000, следователно двойките чинии са 1000, което вече е по силите на 10 заека - това е повече логика и по-малко математическа обща култура. Ама стига с тия клети зайчета! Ще ви пусна една задача, където те не умират, а се плодят. За Великден - великденски зайци. Хаирлия да е и голям берекет!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Усмивки от старите ленти

Писане  Логик Пон 15 Мар 2010, 16:13

Таки написа:Ако ми позволите политизацията на задачата ...
Абе ти помниш ли Мирча Кришан? Той всичко свеждаше до краставицата. И ако ми позволите политизация на шаржа, до синя краставица.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  Помощ, граждани! Пон 15 Мар 2010, 16:19

сега разбрах, че в четвъртък съм в НБУ от един до към четири и нещо

но този път темата е по-интересна Cool
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  Таки Пон 15 Мар 2010, 16:21

Абе ти помниш ли Мирча Кришан? Той всичко свеждаше до краставицата. И ако ми позволите политизация на шаржа, до синя краставица.
Абе помня.. Но ако героят на Мирча Кришан беше крив, то аз съм прав. В това може да се крие както една малка разлика, така и цялата разлика. Стига един човек, когото обругават 2 години по политическа линия, да реши, най-после, че го обругават по политическа линия.

До после.
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Колегиален съвет

Писане  Логик Пон 15 Мар 2010, 16:38

Помощ, граждани! написа: сега разбрах, че в четвъртък съм в НБУ от един до към четири и нещо...
но този път темата е по-интересна Cool
Няма интересни теми, има интересни лектори, Гражданино! Грабваш аудиторията още с първите думи и после правиш с нея, каквото искаш. То и с жените е така... Embarassed За съжаление аз нямам в четвъртък, та ще комуникираме на друго място. Успех!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Тровенето на зайци продължава!

Писане  Логик Пон 15 Мар 2010, 18:30

Сега откривам, че решението, което изложих по-горе, е пресметнато доста наедро. Заради някои подробности, които не съм съобразил, броят на съедобните чинии наистина намалява, но с колко точно, ще пресметна по-късно. А може би някой ще ме изпревари? Shocked
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  ВЕЛЗО Пон 15 Мар 2010, 20:04

Логик написа:Сега откривам, че решението, което изложих по-горе, е пресметнато доста наедро. Заради някои подробности, които не съм съобразил, броят на съедобните чинии наистина намалява, но с колко точно, ще пресметна по-късно. А може би някой ще ме изпревари? Shocked

ГУСИН СОТИРОВ, ОТ ПЪРВИ КЛАС СЪМ СЛАБ ПО МАТЕМАТИКА. ПЪРВАТА МИ ОЦЕНКА НА КОНТРОЛНО В 3-ти КЛАС БЕШЕ ДВОЙКА ИЛИ ТРОЙКА.

В СЕДМИ КЛАС МИ СЕ НАЛОЖИ ДА СЕ СТЕГНА И ИЗКАРАХ 5.50 НА ПРИЕМНИЯ, НО ЗАРАДИ СЛАБ УСПЕХ В ЕЛИТНА ГИМНАЗИЯ НЕ ВЛЕЗНАХ. ТОГАВА ОБАЧЕ УСЕТИХ ЕДНА ТЪНКОСТ, А ИМЕННО, ЧЕ КОГАТО ДАСКАЛЪТ ПИШЕ ЗАДАЧАТА, ТРЯБВА ДА ТРЪГНЕ ОТ РЕЗУЛТАТА ИЛИ ПОНЕ ДА ИМА РЕШЕНИЕТО ПРЕД ЕКРАНЧЕТО ГОРЕ В ПРЕДНИЯ ДЯЛ НА МОЗЪЧНАТА КОРА.

ПРОБЛЕМЪТ С АБСТРАКЦИЯТА В ТАЗИ ЗАДАЧА Е ГЛАВНО ДИДАКТИЧЕСКИ. ТОЙ НЕ КАСАЕ ФУНДАМЕНТАЛНОТО ПОЗНАНИЕ. ТАМ СЕ БОРАВИ С ПРАГМАТИЧНИ КАТЕГОРИИ.

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  (Бай Вълко) Пон 15 Мар 2010, 20:14

Логик написа:
Таки написа:Ако ми позволите политизацията на задачата ...
Абе ти помниш ли Мирча Кришан? Той всичко свеждаше до краставицата. И ако ми позволите политизация на шаржа, до синя краставица.

Др. Логик, когато си в магазина на краставичар, не е зле да знаеш, че той продава краставиците.

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  ВЕЛЗО Пон 15 Мар 2010, 20:35

Бай Вълко написа:
Логик написа:
Таки написа:Ако ми позволите политизацията на задачата ...
Абе ти помниш ли Мирча Кришан? Той всичко свеждаше до краставицата. И ако ми позволите политизация на шаржа, до синя краставица.

Др. Логик, когато си в магазина на краставичар, не е зле да знаеш, че той продава краставиците.

Моля те, не го засичай.

От гледна точка на хора като нас с теб, той следва да е човек с авторитет.

Ако те е отблъснал, когато си проявил интерес към него, то е защото е получил отрицателни становища от недолюбващите легиона, които са били затвърдени в следствие на прекалена вербална ангажираност с тех. Вероятно не е непоправимо и човекът си заслужава да бъде опознат на живо, но характеристиката, която сме получили от домакина в процеса на събитията дотук е такава. Трябва да сме честни И пред себе си. pig

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Ученически спомени

Писане  Логик Пон 15 Мар 2010, 20:44

ВЕЛЗО написа:ПРОБЛЕМЪТ С АБСТРАКЦИЯТА В ТАЗИ ЗАДАЧА Е ГЛАВНО ДИДАКТИЧЕСКИ. ТОЙ НЕ КАСАЕ ФУНДАМЕНТАЛНОТО ПОЗНАНИЕ. ТАМ СЕ БОРАВИ С ПРАГМАТИЧНИ КАТЕГОРИИ.
Велзо, аз пък съм бил слаб по други предмети, та не доразбирам горната диалектика. Да, проблемът е дидактически, както при всяка задача с думи. Но не мисля, че "фундаменталното" знание борави с прагматични категории. Според мен именно то борави с абстрактни категории. Кое математическо понятие е прагматично? Точката? Правата? Числото "пи"?

Чакай, че се насъбрал диалог! Бае Вълко, вярно е, аз често се отбивам в магазина на г-н Таки и там обсъждаме някои проблеми с реколтата, конкуренцията и пр. Но аз съм по-стар краставичар от него и да ми пробутва своите парниковиткраставици е много самонадеяно.

Велзо, първо един типографски въпрос: кое определя големината на шрифт в твоите постинги? Сега пък пишеш, че съм "отблъснал" Велзо. Ама моля ти се, тя голяма клюка става!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  ВЕЛЗО Пон 15 Мар 2010, 21:36

Логик написа:Велзо, първо един типографски въпрос: кое определя големината на шрифт в твоите постинги? Сега пък пишеш, че съм "отблъснал" Велзо. Ама моля ти се, тя голяма клюка става!

ПРЕЗ ДАЛЕЧНАТА 2005-6, ЕДНА ВЕЧЕР, КОГАТО БЕШЕ ВЕЧЕ ПУСТО НА ФОРУМА, НАШИЯТ ОБЩ ВИРТУАЛЕН ПОЗНАТ МИЛЕН РАДЕВ ПУСНА В СТАРИЯ, ПЛУРАЛИСТИЧЕН И ПОСЕЩАВАН ОТ ОГРОМЕН ПО ТУКАШНИТЕ МАЩАБИ БРОЙ ХОРА ОТ РАЗЛИЧНИ ПОКОЛЕНИЯ "МЕДИАПУЛ" НЯКАКВА В НЕГОВИТЕ ОЧИ ОСТРО ПОЛЕМИЧНА СТАТИЯ, КОЯТО СПОРЕД НЕГО БИЛА ЗА КОМУНИСТИТЕ КАТО СВЕТЕНА ВОДА ПОД ОПАШКАТА НА РОГАТИЯ.

АЗ ОТ СВОЯ СТРАНА СЕ РЕГИСТРИРАХ С НОВ НИК КАТО ВЕЛЗЕВУЛ, ЗА ДА ГО ОСМЕЯ И НАПИСАХ С ГЛАВНИ БУКВИ, ЧЕ ВОДАТА ОТ АЯЗМОТО НАИСТИНА Е ОБЛЕКЧИЛА ХЕМОРОИДИТЕ МИ. МИЛЕН ОТ СВОЯ СТРАНА ОТГОВОРИ: "ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ВРЕМЕТО НА ПЪРВИЯ ПОСТИНГ НА РОГАТИЯ".

ОТ ТАЗИ СЛУЧКА НАТАТЪКА ТРЪГНА И ГРАФИЧНОТО МИ ПРЕДПОЧИТАНИЕ ПОД ТОЗИ НИК КЪМ ЗАГЛАВНИЯ ШРИФТ.

Логик написа:
ВЕЛЗО написа:ПРОБЛЕМЪТ С АБСТРАКЦИЯТА В ТАЗИ ЗАДАЧА Е ГЛАВНО ДИДАКТИЧЕСКИ. ТОЙ НЕ КАСАЕ ФУНДАМЕНТАЛНОТО ПОЗНАНИЕ. ТАМ СЕ БОРАВИ С ПРАГМАТИЧНИ КАТЕГОРИИ.
Велзо, аз пък съм бил слаб по други предмети, та не доразбирам горната диалектика. Да, проблемът е дидактически, както при всяка задача с думи. Но не мисля, че "фундаменталното" знание борави с прагматични категории. Според мен именно то борави с абстрактни категории. Кое математическо понятие е прагматично? Точката? Правата? Числото "пи"?

Фундаменталното познание в моите епистемологични представи се базира на осветляването на механизмите на частния случай, от които могат да се изведат типологии. От тези типологии, могат да се направят обобщения относно свойствата на предметите, съответно, характера на феномените.

Научното познание е социален конструкт. Теорията на науките е несъвършена, плод на еволюция, която бих определил не като стройна и предначертана система, а като плод на историческа случайност, в която има разминавания и преплитащи се традиции. Надявам се накратко да съм успял да изясня в достатъчна степен мисълта си.

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  (Бай Вълко) Вто 16 Мар 2010, 00:58

Логик написа:

Чакай, че се насъбрал диалог! Бае Вълко, вярно е, аз често се отбивам в магазина на г-н Таки и там обсъждаме някои проблеми с реколтата, конкуренцията и пр. Но аз съм по-стар краставичар от него и да ми пробутва своите парниковиткраставици е много самонадеяно.


Възможно е, др. Логик, но тези парникови краставици са си негов специалитет, old habits die hard, а пазарните отношения при социализма си имат неопровержима логика.

Дружески съвет.

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  ВЕЛЗО Вто 16 Мар 2010, 08:22

Бай Вълко написа:
Логик написа:

Чакай, че се насъбрал диалог! Бае Вълко, вярно е, аз често се отбивам в магазина на г-н Таки и там обсъждаме някои проблеми с реколтата, конкуренцията и пр. Но аз съм по-стар краставичар от него и да ми пробутва своите парниковиткраставици е много самонадеяно.


Възможно е, др. Логик, но тези парникови краставици са си негов специалитет, old habits die hard, а пазарните отношения при социализма си имат неопровержима логика.

Дружески съвет.

СТАРОТО ВИНО, СТАРИЯТ ТЮТЮН...

/tra moglie e marito non mettere il dito/

ВЕЛЗО

Брой мнения : 597
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  malakai Вто 16 Мар 2010, 12:02

С голямо удоволствие отбелязвам, че решението на уважаемия Logic се приема за достоверно и моите лични поздравления са за него. Very Happy
С голямо неудоволствие отбелязвам, че осмислянето на решението на уважаемия Logic ми отне повече време от собственото ми решение на задачата Evil or Very Mad

malakai

Брой мнения : 144
Registration date : 24.02.2010

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  (Бай Вълко) Вто 16 Мар 2010, 14:11

tra moglie e marito non mettere il dito

se non e vero, e ben trovato

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Сказки по логика - Page 9 Empty Re: Сказки по логика

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 9 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите