Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Истината и само истината - 2

+18
marapepelia6ka
(Бай Вълко)
jovina
дечо
(Стоян Христов)
Apostola na Svobodata
Boabab
(Apostol na Svobodata)
Робърт Боев
Помощ, граждани!
Admin
Realistka
Sonia
Логик
Таки
komarKo
nikiforov
Надя
22 posters

Страница 10 от 22 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Next

Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Вто 29 Сеп 2009, 14:41

Не исключено, что причиной смерти Генерала К.П.Петрова является спланированная спецоперация со стороны ЦРУ. Несколько месяцев назад в Штаб КПЕ в Москву приезжали посланцы из Вашингтона, якобы за концептуальной литературой и «для беседы». Факт гибели Петрова ещё предстоит выяснить.
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Не е лошо да се види и това

Писане  Надя Вто 29 Сеп 2009, 15:02

Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Рали отново ми хареса, тъкмо по темата

Писане  Надя Вто 29 Сеп 2009, 16:01

http://www.duma.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0076&n=36&g=
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  nikiforov Вто 29 Сеп 2009, 20:44

надьо , тая ЛЪЖЕ като теб - за възраст , име "фейс" и т.н - и престани като партизанка да висиш "скрита " на панела !

"В моето детство се взихарме в огромен телевизор „Велико Търново-Електрон”, избирахме между първа и втора програма, а петъчните вечери дори нямаше избор – програмата на руската телевизия. Когато за първи път на масивната 30-годишна секция в хола кацна телевизор с дистанционно, баба ми така и не успя да вникне в идеята на „слушалката с копчета”. Не разбираше, че това е демокрацията – да си увеличи звука, без да става от дивана."

да не обяснявам, колко неистини има в едно единствено изречение !
тая е компилирала спомени на баба си със собствените за да стане интересна !
като твоите от сталиново време с "крехката " ти възраст обявена в съвъту ти !
не се прави на палячо - бегай при уринария вълкова !
nikiforov
nikiforov

Male
Брой мнения : 3858
Age : 74
Registration date : 13.10.2007

http://www.snikiforov.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Помощ, граждани! Вто 29 Сеп 2009, 21:41

между другото огромните цветни телевизори "Велико Търново - Електрон" май ги нямаше много по магазините, а мисля че са били и много скъпи

трябваше да дойде демокрацията и майка ми да отиде в командировка в Германия и да се върне...

мисля че дори корекомите не ги бяха закрили

може би съм се родил прекалено късно, но единствената ми "носталгия" е за опашките за безалкохолни в квартала, където ти даваха само срещу празни бутилки

да, и три четири години по-късно бирата продължаваше да е същата, но вече се учех да я употребявам

сега, или тази "блогърка" не е чувала за ситуация, в която баба и дядо знаят какво са банани и мандарини, а мама и тате са научили за първи път по коледа, да речем '56 - та, или идва от места със съвършено различни лични драми

няма как едновременно да си имате бетонните паметници в главите и по чаршиите си, и едновременно с това да се оправят нещата, другарки
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sonia Вто 29 Сеп 2009, 22:04

Надя написа:
Здравей Соня, радвам се да те видя. Smile
Преди време бях ти писала, че новият ни премиер прилича на С.Берлускони, оказа се че не само си приличат, ами станаха и приятели. Чувам, че италианецът щял да ни гостува скоро. Обаче чух и нещо друго, че лично Берлускони дал пари за издаването на книгата "Дневниците на Г.Димитров" на италиански език.
Здравей, Наде, нямам мнение за новия ви премиер, а от нашия тук ми се повръща...Evil or Very Mad
Бил дал пари за "Дневниците на Г.Димитров" - нищо подобно, просто издателската къща е негова собственост. Толкова е негова, че са отказали да издадат книга на носителя на Нобелова награда Жузе Сарамагу, защото в книгата си критикувал Берлускони... типични десни идиотщини...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sonia Вто 29 Сеп 2009, 22:14

Бай Вълко написа:

Др. Соня,

никой не може да опровергае написаното. Затова истината се подменя с лъжи.
Др. Jovina попита дали съкращението, което използвам, означава "драги". Не е съвсем така. То не означава и "доктор", което се използва на Запад.
В нашия прекрасен български език обаче това съкращение означава "другар": идеологически съмишленик, съратник, строител на социалистическото общество.
Много лесно се отказахме от това обръщение, както и от останалите си постижения
.

Аз нямах време да се откажа - излязох от една България, пълна с другари и след дългогодишна пауза ги намерих тук, в Италия.
Сега се движа с огромно удоволствие между compagni...
Истината и само истината - 2 - Page 10 130px-Hammer_and_sickle.svg
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Помощ, граждани! Вто 29 Сеп 2009, 22:27

Sonia написа:... Толкова е негова, че са отказали да издадат книга на носителя на Нобелова награда Жузе Сарамагу, защото в книгата си критикувал Берлускони... типични десни идиотщини...

а по времето, към което пазите най-добри спомени, не са били гонени и и избивани журналисти, не са били забранявани книги, не е имало цензура?

бъдете честни, другарки

честността е добродетел, не е лява или дясна
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sonia Вто 29 Сеп 2009, 22:30

Помощ, граждани! написа:

за автомобили се е чакало с десетки години, за панелни апартаменти - също: един абсурд, който го няма в нормалните страни (може би Соня не е разказала за това на приятелите си в Италия); за качеството на тези "материални придобивки" може да се използва сравнението на Трабанта с всеки - който и да е автомобил, произведен на стотина километра на запад

-------------------------------------------------------------------------

само с огромна наглост може да се брани режим като комунистическия

най бедни са онези, които мислят, че тогава са живели добре - разбира се, че за тях свободата е непосилно бреме

Ние имахме 3A3, един наш приятел журналист ни нарича famiglia 3A3. А aз карах колело, странно, напоследък в Италия има голяма кампания в полза на велосипеди и всякакъв вид превозни средства за бедни.
За това, което си изживял по време на комунистическия терор, имаш моите най-сърдечни съболезнования. Аз съм живяла на друга планета...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sonia Вто 29 Сеп 2009, 22:38

Помощ, граждани! написа:
Sonia написа:... Толкова е негова, че са отказали да издадат книга на носителя на Нобелова награда Жузе Сарамагу, защото в книгата си критикувал Берлускони... типични десни идиотщини...

а по времето, към което пазите най-добри спомени, не са били гонени и и избивани журналисти, не са били забранявани книги, не е имало цензура?

бъдете честни, другарки

честността е добродетел, не е лява или дясна
Тогава живяхме в "диктатура на пролетариата".
А сега живея в демократичната "диктатура на капитала", на която ти толкова се възхищаваш. Като прибавиш и десния върл антикомунист Берлускони...Ела да ни видиш...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Помощ, граждани! Вто 29 Сеп 2009, 22:39

Соня, едно е да си щастлива със ЗАЗ-а, друго е да не разбираш разликата между него и колите в нормалните страни

говоря по принцип, метафорично

но пък ти можеш да попиташ съпруга си за някои технически разлики и когато ти обясни, ще разбереш за какво говоря
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Помощ, граждани! Вто 29 Сеп 2009, 22:43

Sonia написа:
Помощ, граждани! написа:
Sonia написа:... Толкова е негова, че са отказали да издадат книга на носителя на Нобелова награда Жузе Сарамагу, защото в книгата си критикувал Берлускони... типични десни идиотщини...

а по времето, към което пазите най-добри спомени, не са били гонени и и избивани журналисти, не са били забранявани книги, не е имало цензура?

бъдете честни, другарки

честността е добродетел, не е лява или дясна
Тогава живяхме в "диктатура на пролетариата".
А сега живея в демократичната "диктатура на капитала", на която ти толкова се възхищаваш. Като прибавиш и десния върл антикомунист Берлускони...Ела да ни видиш...

много съжалявам, че италианците продължават да харесват една такава фигура като Беркускони

но би трябвало да разбираш, че запада, демокрацията ражда и положителни герои

единствените положителни герои на режима, към който изпитваш такава носталгия, са неговите дисиденти
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sonia Вто 29 Сеп 2009, 22:47

Помощ, граждани! написа:Соня, едно е да си щастлива със ЗАЗ-а, друго е да не разбираш разликата между него и колите в нормалните страни

говоря по принцип, метафорично

но пък ти можеш да попиташ съпруга си за някои технически разлики и когато ти обясни, ще разбереш за какво говоря

Аз карам едно Autobianchi от 1985 год. Миналата година го боядисах, стегнах, няколко пъти ми предложиха 5000 евро, но няма как да ти обясня защо го държа.
Явно не можеш да разбереш, че може да си много по-щастлив с един ЗАЗ, отколкото с едно Ферари. Говорим на различни езици...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sonia Вто 29 Сеп 2009, 22:55

Помощ, граждани! написа:

много съжалявам, че италианците продължават да харесват една такава фигура като Беркускони

но би трябвало да разбираш, че запада, демокрацията ражда и положителни герои

единствените положителни герои на режима, към който изпитваш такава носталгия, са неговите дисиденти

Не знам ти с какви хора си имал общо, но аз се движех между хора, които не бяха герои, но бяха положителни хора, без да са били дисиденти. И бяха плод на режима, каквито сме ние с мъжа ми...Който ни познава, казва, че сме положителни хора...е, още не сме станали герои, но с такъв десен като Берлускони, никога не е късно...
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Помощ, граждани! Вто 29 Сеп 2009, 22:58

аз пък съм плод на любовта на родителите ми

лека нощ
Помощ, граждани!
Помощ, граждани!

Брой мнения : 2675
Age : 45
Registration date : 21.01.2008

http://victoravramov.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sonia Вто 29 Сеп 2009, 23:07

Помощ, граждани! написа:аз пък съм плод на любовта на родителите ми

лека нощ

И аз съм плод на любов, дъщеря ми - също...
Cтранно, но в онези времена се правеше любов и се раждаха повече деца...защо ли...

Лека нощ!
Sonia
Sonia

Female
Брой мнения : 1244
Age : 72
Registration date : 10.10.2007

http://www.Bulgaria-Italia.com

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  (Бай Вълко) Сря 30 Сеп 2009, 06:45

Sonia написа:
Бай Вълко написа:

Др. Соня,

никой не може да опровергае написаното. Затова истината се подменя с лъжи.
Др. Jovina попита дали съкращението, което използвам, означава "драги". Не е съвсем така. То не означава и "доктор", което се използва на Запад.
В нашия прекрасен български език обаче това съкращение означава "другар": идеологически съмишленик, съратник, строител на социалистическото общество.
Много лесно се отказахме от това обръщение, както и от останалите си постижения
.

Аз нямах време да се откажа - излязох от една България, пълна с другари и след дългогодишна пауза ги намерих тук, в Италия.
Сега се движа с огромно удоволствие между compagni...
Истината и само истината - 2 - Page 10 130px-Hammer_and_sickle.svg

Др. Соня,

не е за учудване. В страните, където не е замирала класовата борба, човек винаги може да намери своите другари.
В България това обръщение беше извадено от употреба поради злокобната буржоазна пропаганда, която от 20 години се вихри с невиждана сила и промива мозъците на трудовия народ.

Др. Помощ граждани борави с емпирични факти, при това без да ги осмисли. Например, твърдението му за "клошарите, които винаги ги имало". За клошарите се грижеше народната милиция /когато наистина беше народна/. След това, с помощта на органите, те биваха подлагани на превъзпитание, за да могат отново да се превърнат в членове на социалистическото общество.

Много се спекулира с т.нар. "свобода". При капитализма истинска свобода не може да има, защото там хората стават роби на частно-собственическите отношения. Каква "свобода" е това да експлоатираш хората?

С боен привет!

(Бай Вълко)

Брой мнения : 414
Registration date : 30.06.2009

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty "Тук" и "там", "тогава" и "сега"

Писане  Логик Пет 02 Окт 2009, 02:40

Бай Вълко написа:При капитализма истинска свобода не може да има, защото там хората стават роби на частно-собственическите отношения. Каква "свобода" е това да експлоатираш хората?
Др. Бай Вълко (драги, другарю - по желание), аз съм от тези, които са имали възможността да живеят достатъчно дълго и "тогава" - при социализма, и "сега" - при капитализма. За съжаление "тогава" съм живял само "тук", а и сега не мога да заявя, че живея продължително "там", но все пак успявам да погледна през щорите. Затова мога да преценя правотата на твоите думи. Действително при социализма имахме своите трудности - например чакахме по десет години за кола и апартамент, но бяхме сигурни, че ще ги получим. А сега можем да чакаме и сто години, като сме сигурни, че няма да ги получим. Вярно е, че при социализма ни плащаха скромно, но парите, които получавахме, бяха спечелени честно и ни носеха гордост. А сегашните "големи пари" са мръсни или препрани пари, спечелени единствено от наркотици, проституция и пазарни спекулации. Те носят само срам. Може ли някой да отрече, че тогава пенсиите и лечението бяха гарантирани от държавата, а сега оцеляването на старите хора е оставено да бъде техен личен проблем? Вярно е, че тогава, при социализма, не всеки можеше да замине "на Запад", както казвахме, дори когато имахме пред вид южните ни съседки Гърция и Турция. Кадрите, които се изпращаха в задгранични командировки, бяха щателно проверявани и инструктирани в районните комитети на БКП. Затова пък заминаваха наистина кадърни и заслужаващи партийната подкрепа личности. Достатъчно е да спомена имената на двамина, чиито дългосрочни специализации имат дълготрайно отражение върху сегашната ни действителност: единият е физик - Георги Панев, а другият е филолог - Боян Дамянов. И двамата са добре познати на нашия форум, затова се ограничавам с тях. Накратко, Бай Вълко, разбирам те напълно въпреки лаконизма на твоето изложение. И ако някой дръзва да ти опонира, то го прави от лукаваго.

Единственото, което ми липсва в твоите текстове, е нагледната агитация. Някак доста сухо и лозунгарски се възприема написаното. Нищо лошо няма и в лозунгите, разбира се, но когато те са поместени върху съответни плакати. Аз само преди две седмици имах щастливата възможност да открия една огромна зала в лондонския музей за съвременно изкуство "Тейт", в която бяха изложени десетки и десетки съветски плакати от периода на ликвидация на експлоаторския строй и зората на социалистическото строителство. Нима не е срамно, че в най-капиталистическата и дори, бих добавил, най-колониалната държава социалистическата политпропаганда се цени и съхранява, а у нас тя е обект единствено на хули и подигравки? Без да съм знаел, че като се върна в България ще прочета твоите мнения, аз заснех голяма част от плакатите, но сега ще поместя само три от тях - тези три, които сторед мен са подходяща художествена илюстрация на твоите идеи.

Ето първия плакат, от който самият Ленин ни предупреждава, че "кулаците са най-зверските, най-грубите, най-дивите експлоататори":

Истината и само истината - 2 - Page 10 DSC04642

И отговорът се налага от само себе си: "Кулакът - вън от колхоза!" Или преведено на днешен език: "Арендаторът - вън от кооператива!"

Вторият плакат ни внушава нетърпимост към експлоататора, който се изживява като "господар", и ни подсказва адекватното действие спрямо него: щик в задника, мамка му панска!

Истината и само истината - 2 - Page 10 DSC04653

А на третия плакат нагледно е показана участта на талантите при капитализма и при социализма - т. е. това, за което и вие с другарката Соня говорите. В страните на капитализма цигуларката Соня ще има да чака милостиня на тротоара, докато в страните на социализма я чакат овациите на възторгнатия пролетариат:

Истината и само истината - 2 - Page 10 DSC04649

Приеми, др. Бай Вълко, този мой скромен принос, илюстриращ твоите сравнения, и бъди сигурен, че винаги съм готов да подкрепя, с каквото мога, всяка прогресивна идея.

С боен привет!
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Пет 02 Окт 2009, 07:49

Вчера е бил "Денят на поезията". Да не би днес да е "Денят на театъра" ? Razz
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty За партийност в изкуството

Писане  Логик Пет 02 Окт 2009, 11:44

Да! Обявявам Седмица на социалистическия реализъм.
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Пет 02 Окт 2009, 11:59

Логик, в един момент си помислих, че стъпил здраво на земята, после разбрах, че си решил да се изгавриш, но въпреки всичко Маркс, Ленин, след тах и Сталин са били прави. Предполагам, че и тримата са обичали театъра( изкуството въобще), но са писали онова, което им диктува разумът. Neutral
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Наше дело правое!

Писане  Логик Пет 02 Окт 2009, 12:25

Надя написа:... разбрах, че си решил да се изгавриш, но въпреки всичко Маркс, Ленин, след тах и Сталин са били прави.
Напротив, др. Надя, ни най-малко не съм се гаврил. Выше знамя Маркса, Энгельса, Ленина и Сталина!

Истината и само истината - 2 - Page 10 DSC04640

Бел. авт.: Думата "правое" в заглавието да се разбира в смисъл на "левое".
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Надя Пет 02 Окт 2009, 12:33

Логик написа:
Надя написа:... разбрах, че си решил да се изгавриш, но въпреки всичко Маркс, Ленин, след тах и Сталин са били прави.
Напротив, др. Надя, ни най-малко не съм се гаврил. Выше знамя Маркса, Энгельса, Ленина и Сталина!

Истината и само истината - 2 - Page 10 DSC04640

Бел. авт.: Думата "правое" в заглавието да се разбира в смисъл на "левое".
Така е, другарю Логик, нашето дело е право, а не "дясно" Neutral
Надя
Надя

Female
Брой мнения : 3898
Age : 58
Registration date : 29.11.2007

http://rksmb.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Таки Пет 02 Окт 2009, 12:44

Да! Обявявам Седмица на социалистическия реализъм.
Аха.. Съзирам обаче елементи на антична комедия в изпълненията ви. Както тогава мъже играеха (и) жени, така и тук десни играят леви ... clown
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Връщане към античните образци

Писане  Логик Пет 02 Окт 2009, 12:51

Таки написа:Съзирам обаче елементи на антична комедия в изпълненията ви. Както тогава мъже играеха (и) жени, така и тук десни играят леви ... clown
Забрави за големите маски, като тая на логото. jocolor
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Истината и само истината - 2 - Page 10 Empty Re: Истината и само истината - 2

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 10 от 22 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите