Е Д И Н   С В О Б О Д Е Н   Ф О Р У М
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

+20
gigatev
(Apostol na Svobodata)
blag009
дечо
pheras
Лаик
Надя
nikiforov
chocho
Радомир
komarKo
Помощ, граждани!
Логик
Робърт Боев
Homan
Boabab
Admin
Агата
Таки
Realistka
24 posters

Страница 21 от 41 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Next

Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty " Да слушаш жена си и да й помагаш винаги и навсякъде " ...

Писане  Таки Съб 18 Апр 2009, 11:28

И ти ли, Реалистке, законодателни промени в 12 без 5 ? ? Laughing

Няма такава Божа заповед, а при венчаването свещеникът дава обратния съвет: жената да слуша мъжа си и т.н. ...

Иначе в изпълнението на канона за Разпети Петък у нас има силно неравенство. Този ден е почивен за държавните служители (вкл. и за атеисти като мен..) , но тези от частния сектор се късат от работа, особено в петък, който е един от най-оживените пазарни дни на годината.

Хайде до по-късно, че след малко тръгваме за вилата. Тук е и малкият ми син със снахата, така че ще се решава отново задачата "колко хора и колко куфара се побират в една КIA, така че и те и тя да преминат 100 км без загуби" Evil or Very Mad
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  (Apostol na Svobodata) Съб 18 Апр 2009, 14:18

Ригас, би ли осветил форума със снимка от уикенда на Великата Събота?

(Apostol na Svobodata)

Male
Брой мнения : 19
Age : 76
Location : София / Sofia-Bulgaria/
Registration date : 13.04.2009

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty " Осветяване на форума "

Писане  Таки Съб 18 Апр 2009, 16:38

Ригас, би ли осветил форума със снимка от уикенда на Великата Събота?
Апостоле, ако имаш предвид снимка от местното Възкресение, ще те разочаровам: от много години не посещаваме това мероприятие. Причината е, че то у нас става все по-гърмящо и огнено, до степен, която е опасна за здравето на миряните. Преди десетина години гледахме едно сериозно нараняване от Юпиратка", на няколко крачки от нас, след което булката категорично отказа да посещава мероприятието.

Мога обаче да осветя форума с традиционната тюбка за Великденската ракетна война, която се води във Врондадос, о-в Хиос, между енориите на Св. Маркос и Богородица Еритиани. Въпреки възраженията на много хора, младежите на острова крепят с жар този обичай, датиращ от турското робство, смятайки го като вид "местна светиня". Без да са разрушителни, ракетите-самоделки са както бая големи, така и доста бързи и способни да наранят хора и животни, да счупят стъкла на прозорци и пр. Поради което в районите на двете църкви се използват защитни мрежи, а хората не се разхождат навън по времето на обстрела. Според правилата на войната, целта е всеки отбор да улучи колкото може повече пъти църквата на противника и победител се обявява този, на когото се събрани повече остатъци от ракети пред противниковата църква. Това предполага "феър плей", но за всеки случай агенти на двата отбора присъстват в районите на двете църкви, за да осуетят изнасянето на ракетни останки и фалшификация на резултата от войната..

Колко ракети се изстрелват сумарно? Ами .. около 50 000. Впечатляващо, нали?

Ето и две тюбки с кадри от сражението. Дневните кадри са от "генералната репетиция".

Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Пред полет

Писане  Realistka Сря 22 Апр 2009, 00:15

Попътни ветрове, Логик!

Ще те чакам, за да разкажеш...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty В отпуск

Писане  Логик Сря 22 Апр 2009, 00:26

Realistka написа:Попътни ветрове, Логик!
О, много благодаря! Със съжаление ще отсъствам от форума дори не две седмици, както писа Таки, а цели три! Чудя се, кое повече може да провали нашия форум - дали моето отсъствие или моето присъствие. Бая време ме нямаше и битките май позатихнаха. Щом прописах отново, веднага привлякох вражеския огън. Що така бе, джанъм! Бях най-редови член на СДС, а комунистите още не могат да ми го простят. Ето, преди малко за кой ли път се заклех пред Надя, че съм автентичен ляв, а ония пак си знаят своето - "опозиционер", "антикомунист", "десен"... И докога така?
Логик
Логик

Male
Брой мнения : 3795
Age : 79
Location : Sofia
Job/hobbies : Speculations
Registration date : 24.11.2007

http://www.math.bas.bg/~vlsot

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Корекции

Писане  Realistka Сря 22 Апр 2009, 13:55

Добър ден на всички!
Good afternoon everybody!
Здравствуйте товарищи!
Bonjour Mesdames et Messieurs

Realistka написа:Един културен афиш:

Малина Петрова е създала поредния си документален филм. Той се казва "Приключено по давност!" Филмът е за подпалването на партийния дом. Изключително интересен, 3-часов разказ за недалечното ни минало. Документалните снимки от пожара се редуват с интервюта с ген. Семерджиев, Тренчев, Любен Гоцев, Петко Симеонов, Ивайло Трифонов, Желю Желев, онова слабичко момче (станало вече въздебел мъж), което искаше да се пали, охраната на Партийния дом, Димитър Луджев. Много интересен филм. Гледах го в захлас, защото има детайли и фрази, които няма как да ги знае човек...
Сега филмът ще бъде прожектиран:

1. На 17 април 2009 г, петък. от 17:00 в Дома на киното (билети от 6 и 4 лева съответно)

2. На 24 април 2009 г., петък от 18:00 (?- да се види страницата за точния час) в централата на ДСБ, залата на "Кърниградска".

3. На 28 април 2009 г., вторник, от 15:00 (часа подлежи на доуточняване!) в Нов български университет!


Надявам се да ви хареса!
Приятно гледане и приятна среща с Малина Петрова, изключително талантлива, изключително скромна и много честна българка - творец, с който всяка нация би се гордяла...

Избягвам да се самоцитирам, но в случая се налага.

Прожекцията, обявена за 24 април 2009 г. в салона на "Карниградска" се отлага.

Тя ще се състои на 29 април 2009 г, сряда, от 18:00 на същото место!

Съжалявам, ако съм подвела някого и този някой му се налага да си промени програмата. Извинявам се!

Все пак трябва да спомена, че грешката не е моя.

Въздържам се от коментарии по случая, защото още не съм отстинала и в това състояние мога да кажа някои неща, "които не са за пред хора"...
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Сря 22 Апр 2009, 23:17

Четете съобщението. Заслужава си!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Всичко чета!

Писане  (Apostol na Svobodata) Чет 23 Апр 2009, 11:44

Реалистке, всичко досега написано в НЕТА от теб съм прочел!

(Apostol na Svobodata)

Male
Брой мнения : 19
Age : 76
Location : София / Sofia-Bulgaria/
Registration date : 13.04.2009

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Realistka Чет 23 Апр 2009, 12:22

Apostol na Svobodata написа:Реалистке, всичко досега написано в НЕТА от теб съм прочел!
Балагодаря за усилието, Апостоле...
Съмнявам се, че "цялостното ми творчество" Laughing заслужава това внимание... Laughing Laughing но...въпрос на личен избор!
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  (Apostol na Svobodata) Чет 23 Апр 2009, 12:54

Realistka написа:
Apostol na Svobodata написа:Реалистке, всичко досега написано в НЕТА от теб съм прочел!
Балагодаря за усилието, Апостоле...
Съмнявам се, че "цялостното ми творчество" Laughing заслужава това внимание... Laughing Laughing но...въпрос на личен избор!
някой е ликвидирал Безпризорни. И трябва да правим нови регистрации. Засега се е регистрирал само Стоян Хрлистов-националиста от Атака. Дали не е негово изпълнението на закриване форума на Сикор?
Поздрави Апостола на Свободата.

(Apostol na Svobodata)

Male
Брой мнения : 19
Age : 76
Location : София / Sofia-Bulgaria/
Registration date : 13.04.2009

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty " Дали не е негово изпълнението на закриване форума на Сикор? "

Писане  Таки Чет 23 Апр 2009, 13:01

Спокойно, Апостоле.. Всичко ще се разбере .. Very Happy
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  (Apostol na Svobodata) Чет 23 Апр 2009, 13:05

Таки написа:Спокойно, Апостоле.. Всичко ще се разбере .. Very Happy
Таки разчитам на теб!
Поздрави Апостола на Свободата

(Apostol na Svobodata)

Male
Брой мнения : 19
Age : 76
Location : София / Sofia-Bulgaria/
Registration date : 13.04.2009

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Таки разчитам на теб!

Писане  Таки Чет 23 Апр 2009, 13:11

Аз пък разчитам на времето и събитията.. Дизайнът не е лош* , но има моменти, които ме разколебават да реша, че става дума за акция на Сикор. Възможно е, обаче, той де е бързал със създаването на новата версия, за да не се "разбяга" публиката. И да я поспретне впоследствие.

* Засега маг. Течко се оневинява, защото неговите "Приятели" са на светлинни години по-лоши в това отношение .. Razz
Таки
Таки

Male
Брой мнения : 15728
Age : 78
Location : Athens
Registration date : 01.01.2008

http://www.ipta.demokritos.gr/erl/special/special.html

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Промени в кино-програмата

Писане  Realistka Чет 23 Апр 2009, 19:56

Налага се да си отворите бележниците и да отбележите следните промени, свързани с прожекциите на филма на Малина Петрова "Прекратено по давност". Няма защо да ви напомням, че това е документален филм за подпалването на Партийния дом. Заслужава обаче да добавя, че в него се третират много по-общи въпроси, свързани с нашето недалечно минало.
Поради обстоятелства, независими от волята и възможностите на създателите на филма прожекцията, планирана за утре - 24 април 2009 г. в залата към централата на ДСБ - ул "Витошка" №18, входа откъм ул. "Кърниградска", няма да се състои.

Ето актуализираната програма:

28 април 2009 г. от 15:00 часа, НБУ

29 април 2009 г., сряда, от 18:00 часа в залата към централата на ДСБ - ул "Витошка" №18, входа откъм ул. "Кърниградска".

1 май 2009 г., петък, от 18:00 часа в Дома на киното (билети 6/4 лева)
Realistka
Realistka

Female
Брой мнения : 1193
Registration date : 25.12.2008

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Homan Чет 23 Апр 2009, 21:29

Риъл, ти ще ходиш ли на някоя от обявените прожекции пак? Кога? Да си сравним графиците, може и аз да се домъкна Smile
Homan
Homan

Female
Брой мнения : 1228
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1 - Page 21 Empty Re: Клуб-кафене „Кибер”-ЕСФ-1

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 21 от 41 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 41  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите